arygnoc

Tak kuřivo podraží, až o 3 Kč. Daň se ale zvyšuje jenom o 5 hal. za cigaretu.

Neumím počítat?
Pořád mi to vychází o 1 Kč na krabičku (20 ks).
Nepoužívá tenhle stát nějakou mně neznámý druh matematiky?
Doplňuji:
Ad Barbakan:
za co si přidává?
Výdyť platí jenom vyšší daň o konkrétní sumu, kterou tak či tak zaplatí zákazník.
Cena se zvýši kvůli dani o 1 Kč a na si ještě někdo nabalí 2 Kč?
To snad nemyslíte vážně.

Nejlepší odpověď
pohoda

je to o tom ,že tenhle stát má specielní kalkulačku – zadáte 0,05*20= 1 * 3 (kalouskův koeficient) = 3
pokud ovšem od státu něco žádáte je kalouskův koeficient 0, tzn. při nároku 1000 Kč dostáváte 1000*0=0 Je to celkem jednoduchý.

Další odpovědi
anonym

Něco si přidá stát,něco výrobce a něco prodejce!

oskar

Nejlepší nekouřit jen si otravujete život…