Miroslavst

Tak jste skoro všichni odsoudili motorkáře, ale nikdo se nad otázkou nezamyslel. Proč?

Tak na otázku o vestách na motorce jste skoro každý odsoudil styl jízdy motorkářů. Myslíte si, že když si navlečou vestu, tak budou jezdit pomaleji, nekličkovat?
Já myslím, že ne. Když se připoutáte v autě tak jedete podle předpisů?, jedete jinak než když se nepřipoutáte?
Myslím, že omyl. Když se připoutám, jsem si jistější a tak jedu víc agresivně.
Otázka zní proč někdo jiný za mě má rozhodovat jak se sebou naložím? Ohrožuji jen sám sebe. Do toho mi nikdo kecat nemá.
Co takhle maminka s kočárkem? Že by si vzala vestu taky? a na kočárku byly pruhy, dle vašeho názoru co když ji někdo přehlédne.
Nemyslíte, že pokud řidič přehlédne, je to chyba řidiče a ne motorkáře.
Přehlédl jsem maminku a zajel ji. Je to chyba maminky? A když půjde po prostředku a bude mít vestu a já pojedu jak prase, vesta jí zachrání? Asi ne.
Doplňuji:
Dal jsem palec Martině1 a to z důvodu, že je to její rozhodnutí a tak to beru. Nejsem naštván na odpověď.
Martina chce být vidět i s kočárkem a je to její rozhodnutí, tak to beru, ale i tak ji neohleduplný řidič může srazit. To je pak jeho věc. Ona pro to udělala všechno co mohla.
Já když pojedu na motorce, nebudu jak blbec chodit s vestou po městě, protože ji nemám kam dát. A furt sundavat a nandavat, to teda nechci. Je to mé rozhodnutí.
Tak stejně je mé rozhodnutí že se v autě nepoutám. Ano, veřejně to zde přiznám. Když jedu mimo město tak ano. Je to mé rozhodnutí.
Tím, že se nepřipoutám ohrožuji jen sám sebe a nikoho jiného. Tak proto nechápu to nařízení.
Pokud by mě zastavil policajt (a nyní si manžel martiny na mě může smlsnout), pošlu ho do pr**le. Pokutu nezaplatím a odjíždět budu opět nepřipoutaný.

Nejlepší odpověď
martina1

Pane Miroslave,naštvat jsem vás nechtěla a motorkáře neodsuzuji,ale je to jako s pražákama.Těch blbů je bohužel víc.Když se nad celou věcí zamyslíte i vy,tak vám vlastně vadí,že někdo něco"přikáže".To bychom nemohli ani chodit do práce,protože nám vlastně přikazují,že musíme dodržovat pracovní dobu,odpracovat 38.5 hodin týdně u nás musíme mít jednotnou uniformu.Pokud by nikdo nikomu nic nenakázal,tak pak by byl teprve všude Kocourkov.K těm kočárkům,kterými argumentujete.Jsem jedna z matek,která má na kočárku reflexní pásky.Nejsou tam od výroby,ale našila jsem tam reflexní pásky pro cyklisty.Na boudičce máme pověšené plyšová reflexní zvířátka a dcerka má na podzimní a zimní bundě reflexní pásku také.Když na podzim je v pět hodin šero a pak tma, tak nejsme při procházce vůbec vidět.Nemáme chodníky a osvětlení cirka po 150m.Jsem na tohle dost háklivá a myslete si,že jsem blázen,protože když jsem neměla ještě děti,tak jsem jela z práce,oslnilo mě protijedoucí auto a co čert nechtěl,vůbec jsem neviděla,že u pangejta stojí maminka s kočárkem.Ani bych jí vidět nemohla,byla tma lampa nikde.Jela jsem tenkrát pomalu a holčička byla připoutaná,takže ikdyž se kočárek převrátil,byla v pořádku.Do smrti to nezapomenu,a proto dělám vše aby řidiči ostatní viděli.Paní byla tenkrát v šoku ale nenadávala,sama uznala,že vidět nebyla.Není lepší si zbytečně vzít na ruku pásku,něž ryskovat.Nechci vás přesvědčovat o tom co je a co není správné,ale rozhodně s vámi nesouhlasím.
Doplňuji:
Přesně tak pane Miroslave,je to jen a jen Vaše rozhodnutí.Nic jiného jsem na mysli neměla.Hezkou neděli.

Další odpovědi
pekynka

Měli bychom začít vždycky u sebe, pokud už chceme soudit a zjistíme, že to není jednoduché, černobílé, jednostranné. Názor " nikdomi nemá do toho co kecat" je opravdu nabubřelý a sebestředný. Pokud jej má právě ten motorkář za chvíli leží na silnici jako mrcha a spouští se záchranná akce. Myslím, že pak už si do všeho kecat nechá a rád !!!

led

Reflexná vesta je súčasť pasívnej ochrany účastníka cestnej premávky.
Aktívna ochrana je bezpečná jazda vodičov a doržiavanie vyhlášky o pohybe po cestných komunikáciách všetkými účastníkmi cestnej premávky.
OCHRANA PRED „BLBCOM ZA VOLANTOM“, ALEBO AJ „BLBCOM CHODCOM“ ŽIAĽ NEJESTVUJE.

fira

Můj názor je že to s těmi motorkáři je mediálně zveličené.Pravda asi je že někteří jezdí rychleji než ti ostatní ale když si sáhnu sám do svědomí tak doby kdy jsem jezdil jako prase jsou pryč díky bodovému systému.Pokud by nebyl tak by jsem asi jezdil stále stejně.Tzn.Jako prase.Dnes se bojím toho abych nemusel chodit pěšky.

aramah

Tomu sám nevěříte že by jste poslal policistu xxx za nepřipoutání ve voze zaplatíte body i penězi.Docela by se vám to mohlo prodražit.No kolik lidí tolik názorů.

anonym

no teda vy se umíte hádat,mužu se připojit ještě i já,koupila jsem si motorku abych na ní jezdila a né se jen posunovala,pokud jedu přes město,či někoho vezu at už na motorce nebo v autě mám za něj zodpovědnost,tudíž neriskuji ale pokud jedu sama je jen má věc kdy ukončím svůj život rychlou jízdou,a vestu nikdy na sebe nedám

9 řemesel

Jen bych se Vás zeptal.Kolik km najezdíte měsíčně?Můj program AotoPlan mi říká, že já 3152.- to je průměr od počátku roku.A mé zkušenosti jsou skutečně jiné.A to dost diametrálně odlišné.Bohužel.Ale tak, jako 1 vlaštovička jaro nedělá, tak ani některé naše názory nic nezmění.

mojitek

Martina1 : muzete mi trosku vysvetlit proc oznacujete prazaky za blby ??? Jsem ja u vas blb?

verka

Já jsem je neodsoudila nebo …? Sama mám na motorku řidičák.

Miroslavst

Paní Aramah: cituji vás:„Tomu sám nevěříte že by jste poslal policistu xxx za nepřipoutání ve voze zaplatíte body i penězi.Docela by se vám to mohlo prodražit.“
Tak to jste velmi špatně pochopila.
Ano, poslal bych ho do (však víte). On při výkonu služby má dohlížet nad dodržováním bezpečnosti a plynulosti provozu.
Jestli jsem připoután je jen a pouze moje věc a nějakej policajt mi to nebude nařizovat nebo mě za to pokutovat.
Pokud pojedu rychle souhlasím s pokutou, pokud budu ohrožovat ostatní účastníky souhlasím s pokutou. Pokud mě bude buzerovat, že nemám pás, pošlu ho…

martina1

Pane mojitek,to neberte nijak osobně vás neznám.Už jsem tu v jedné odpovědi psala,proč mám takový postoj.Je to všeobecné označení.Každý motorkář není stejný,každý pražák není stejný,každý moravan není stejný,každá máma není stejná stejně tak každá prodavačka není stejná.....