quentos

Tak jsem se zbavil zápalu plic a zajímalo by mě pár věcí –

  • prý to byla lehká forma (nota bene bez teplot), takže mě s ním doktorka poslala klidně i do práce, jenže mi vrtá hlavou, jak je možné, že tuto „lehkou formu“ zápalu plic odhalila pouhým posvícením do krku, zatímco kdysi u sestry, která měla daleko těžší formu a měsíc s ní ležela (i ve špitále), byl k odhalení potřeba rentgen? Těžší forma přece musela být (vizuálně) daleko nápadnější…

Taky mě znepokojuje, jak to mohlo zmizet „jen tak samo“ jen za pomoci antibiotik, zvýšeného příjmu tekutin a bylin, aniž by měl člověk nařízen klid na lůžku? (Na poslední kontole došlo jen ke konstatování, že „už je to dobrý“ a že „jestli chci“, může mě poslat na rehabilitaci…)

Nejlepší odpověď
briketka10

na zápal plic „jestli chceš“ rehabilitace neznám ..
ale vím, že se 100% dělá RTG ať je to lehčí,
nebo těžší forma a nevím, jak to mohla poznat ?
posvícením do krku to se snad pozná jen nějaká
angína či co ?? taky se dělá odběr krve a další ono
to někdy vypadá na chřipku a vyklube se zápal plic,
jenže dnes je dobrý doktor a špatný doktor ..

Další odpovědi
mosoj

Přesně toto jsem měl na jaře. Oboustranný zápal plic bez teplot. Léčený antibiotiky. Doktor to pozná poslechem případně nechá udělat CRP ( někteří ovoďáci tento přístroj v ordinaci vlastní a nemusí dělat odběr krve ze žil) a pro určení rozsahu se dělá RTG a ten je pro diagnostiku rozhodující.

Tento týden mám něco podobného, ale od čtvrtka se mně nepodařilo dohnat doktory na plicním, prý jsou na kongresu. Tak třeba to do příštího týdne vydržím. CRP jsem měl na pokraji horní norm.hranice. Takže mně obvoďák nedal ani to antibiotikum.

Conchus

Asi z tebe udělali vola, nebo jsi nerozuměl. Pneumonie není poznatelná pouhým posvícením baterkou do krku. Antibiotika jsou standardní alibismus hloupých lékařů, dokonce je ordinují proti chřipce. Ovšem bez teplot je dobré chodit do práce. Aspoň nezlenivíš a jdou ti peníze.