Tak jsem se docetla,ze dcera VladaIII,by mela byt Alzbetou Bathoryovou?

Oba byli kruti,ale je to opravdu jedna rodinna vetev?
Doplňuji:
Stalo tam-jedna z dcer by mohla byt Alzbetou B.Dale je psano ze prateta Alzbeta B.Mohli byt jen v pribuznem svazku-to by spise vypadalo.A nebo jsem trefila na blud.Nevim-proto jsem zadala tu otazku.Dekuji

Nejlepší odpověď
iceT

Máte-li na mysli VladaIII(1431–1476)nazývaného Draculu,tak Alžběta Bathory(1560–1614) nemohla být jeho dcerou,jelikož se narodila přibližně 90–100 let po jeho smrti.
Ale nejsem historik,takže se můžu mýlit.

Další odpovědi
hanulka11

něco jsem objevila
.......zde se píše ,že Drákula s tímto princem ,jehož neteří byla právě Alžběta B.....takže je to nějak zamotané ale má to nějakou souvislost

.......
Dracula a princ Stefan Báthory Transylvania napadla Wallachia se smíšenou sílou Transylvanians, nemnoho nespokojený Wallachian boyars a skupina Moldavians posílala Dracula bratrancem.........

http://vlad-iii-dracula.navajo.cz/

Erzsébet Báthory (Elizabeth Bathory) (7. srpna, 1560 – 21. srpna, 1614) byl Maďarská hraběnka, neteř krále Stephen Báthory Polska. Ona byla sériový vrah, pokládaný k byli zodpovědní za mučení a vraždu přes šest set rolníků. Když její zločiny byly objeveny v 1610, ona byla souzená a věznila v samovazbě, kde ona umřela. Její spolupracovníci byli vykonáni

Zdroj: http://wikipe­dia.infostar.cz/e/er/er­zsebet_bathory­.html