Avatar uživatele
Lgee

Jsem ateista, nebo ne, nevěřím-li v Boha, ale v nadpřirozeno a duchy ano?

V boha sem nevěřil, nevěřím a nikdy věřit nebudu, na nadpřirozeno vsak věřím (duchové atp.). Jsem tedy ateista nebo ne?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Gestas před 2657 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

V podstatě záleží, jaký význam těm duchům přiznáváte. Pokud jen věříte, že nějací duchové existují, ale nemodlíte se k nim, ani je nijak neuctíváte, a zároveň ani nevěříte v nějakou vyšší – mocnější bytost, pak jste stále ještě ateista.
V momentě, kdy s těmi duchy nejen komunikujete, ale nějak je ctíte, uctíváte, předpokládáte, že řídí Váš život apod, pak už ateista nejste.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gestas

Ne.
Možná je na místě se zamyslet, proč věříš v toto a ne v Boha. Není to proto, že tyto nesmysly od tebe na rozdíl od Trojjediného Boha nic nevyžadují?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

A Bůh není nadpřirozený?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Ateismus je v podstatě (ateisté mi snad prominou) jakási „víra“ (nebo přesvědčení) v neexistenci jakéhokoli duchovna, duchovních bytostí, Boha a podobně.

Pokud to srovnám s tím co píšete, jste někde uprostřed. Věříte tomu, že existuje cosi nadpřirozeného, duchovní bytosti, ale pro vás to není Bůh, ani andělé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

Jenže problém je v tom že duchové a nadpřirozeno souvisí z Bohem. Takže řekněme že jsi někde na půl cestě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek