Alesh

Tak jakpak je správně česky věta v odkazu níže?

V článku http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/390656-nebezpeci-terorismu-v-nemecku-pretrvava-byt-aktualne-utok-nehrozi.html se mj. píše: „Kvůli jeho hrozbě byla na Silvestra uzavřena dvě nádraží v Mnichově.“
Já bych řekl, že je to v pořádku, rod střední, vzor stavení. Přesto se v diskusi rozčiluje pí Hodná:

Bohumila Hodná, Liberec
Pátek, 1. ledna 2016, 15:06:52 | Souhlasím | Nesouhlasím | +34

..bylY uzavřenY dvě nádraží ? Víte,páni redaktoři,mne již z vaší necitelnosti k mateřštině nepřekvapí nic, ale uvažovat o změně profese byste zřejmě již měli …

Tak kdo má pravdu?

Nejlepší odpověď
quentos

Je to v pořádku – jak říkáš, vzor stavení…
Machři jako ta uvedená vždycky nejvíc shazujou, když to maj sami blbě… navíc nepíše ani mezery za čárkami…

… ale možná to bylo tak, že původně tam ta Y skutečně byla a už si to opravili… ten názor se tedy týká původní verze…

Další odpovědi
gecco

Citace článku: …" byla na Silvestra uzavřena"…
Citace diskuse: …„bylY uzavřenY“…
😉
Takže zřejmě nějaký redaktor/editor původní chyby (zmíněné v Diskusi) v článku opravil a nyní už je to správně…
😉

Mc Merkurion

… naprosto normální věc,všiml jsem si toho již vícekrát,článek opraví,pak diskuze nemá smysl >>> pravdu maj oba …

Alesh

@gecco: to si nemyslím, podle mě mu to rovnou „opravovala“.

Mc Merkurion

… čti častěji a hned,když se článek objeví,toto je tam dnes a denně…