kapka

Tak jaké dáme dnes téma…? Že by povodeň?

Jak to vypadá u vás? My máme dům na kopci, takže nám povodeň nehrozí, ale máme špatnou přístupovou cestu k domu po celý rok a po dnešku je nesjízdná. Leda bychom si pořídili obojživelníka. Jeřice podemlela na pár místech nově postavené břehy u hlavní silnice, zhroutily se, ale silnice je sjízdná. Všude hasičská auta. Manželovi se Nisa zastavila pár centimetrů od dílny. No, snad se zastavila. Toť zatím vše, co jsem dnes viděla a slyšela. A u vás?

Nejlepší odpověď
pekynka

Je mi moc líto každého kdo si tím prošel a projde. Vždyť jsou to vždycky obrovské ztráty na majetku, člověk něco vybuduje a voda to odnese. Třeba i několikrát po sobě. Nám se tu naopak často země chvěje, jsme v blízkosti epicentra zemětřesení a také není nic moc pocit, když se houpe země pod nohama. Přeji všem zasaženým povodněmi hodně síly, příroda se rozhodla, že nám všechno to zlé co jí způsobujeme pořádně vrátí.

Další odpovědi
9 řemesel

Zdravím, tak koukám,že aktuální téma od aktuální přezdívky.I povodeň je spousta KAPEK pospolu..

martina1

Nám také povodeď nehrozí,ale lituju lidi okolo Turnova a Železného Brodu,protože u nás prší už od včera a to pak většinou lidi dole plavou.Manžel dnes slouží a od rána lítají okolo řek a monitorují vodu.Prý stoupá hodně rychle,tak snad to všichni ustojí…

ten který je

Chtěl jsem dnes jít chytat ryby na Berounku ale je to děs.Ve Vltavě plave samé smetí,větve apod.Berounka musí být pěkně rozvodněná,Vltava v Praze jde také hodně nahoru.:-(

Cullinda

Vždy když u nás prší tak lituji ty kteří bydlí v nížinách a mají pak vše vyplavené..
U nás hrozí voda ve sklepě maximalně z prasklého vodovodního potrubí..
Na druhou stranu nechápu proč si lidé znova a znova budují své příbytky v oblastech kde jsou větší záplavy zaznamenané od 15.století…

Michal

A co třeba jak těm lidem pomoc,to je aktuálnější.Vláda o pomoci mlčí.Asi šetří?

Jahoda

My též máme domeček na kopečku, take povodeň nehrozí. V noci jsme tu měli drobný déšť a bouřku. Teď svítí sluníčko a je to paráda 🙂 = Jesenicko.