Tak jak to vůbec je ?!

Když se já klepnu kladivem do prstu,použiji samohlásky au (a následující nepublikovatelná slova),ale jak vysloví citoslovce bolesti třeba brazilský domorodec ?!

Nejlepší odpověď
quentos

Vzhledem k tomu, že než jsme přešli k řeči, začínali jsme u skřeků, jsou citoslovce všude podobná (např. au v angl. ow [au], ve francouzštině aïe [ai], v ruštině oй [oj]), jelikož jsme všichni jenom lidi bolest vnímáme v zásadě všichni stejně, jako cosi nepříjemného
Doplňuji:
pardon, za „lidi“ chybí čárka

Další odpovědi
Sůwa

Brazilský domorodec :

  1. nemá kladivo
  2. je šikovnější a neklepne se
  3. bude nadávat ve svém rodném jazyce

Drap

Netuším, ale při příští navštěvě Brazílie přibalím kladívko a pokusím se to vyzkoušet.

led

Na vašu otázku vám najlepšie odpovie Dlohý lovec A.V.Frič. V pražskom Náprstkovom muzeu môžte nájsť odpovede aj na iné otázky, napríklad citoslovcia bolesti domorodcov v Afrike, alebo Azii
Doplňuji:
oprava
Dlouhý lovec (prezývka A.V.Friča u amazonských domorodcov)