mosoj

Tak jak je to ?

Podle nedávného průzkumu 70 % Čechů si myslí že se má lépe než za minulého režimu.
Podle dalšího průzkumu cca 70% Čechů ale nadává na všechny vlády.
O čem to svědčí ?

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží kdo si nechá udělat průzkum.

Další odpovědi
anonym

Lidé budou pořád reptat. IMHO nadávání na vládu souvisí se spokojeností občanů.
Problémy s registry, lidé nedostanou dávky a půjčí si, následně neamí na splácení = exekuce. Bezpečnost lidí za bílého dne rapidně klesla za posledních pár let. Ochrana obětí nulová, ale zločinec je chráněn zákony, nesmí ukázat foto, jmenovat jej apod. Pokud to někdo udělá, tak je tretán ÚOOÚ pokutou.
Neustále sliby zjednodušení administrativy pro podnikatel, stejně stále obíhají úřady – viz nefungující registry. 25 let to šlo do marasmu a při volbách slibují zlepšení fungování státu, rozpočtovou odpovědnost a snížení administrativy. Kde nic tu nic, Spíše naopak, utrácejí, nenesou odpovědnost, experimenty, superhrubá mzda, S-karty.
Pokud bych psal dál, tak to je na velmi dlouhý referát, který by si žádná vláda nedala za rámeček.

Hamon

Přirovnal bych to k nespravedlivě odsouzenému, kterého přeřadí z věznice se zvýšenou ostrahou do věznice s ostrahou.

anonym

Ono vždycky záleží, KDE se ten průzkum dělá.
Mám hromadu příbuzných a také nyní díky internetu daší hromadu známých, ale NIKDY NIKDO neříkal, že by se zůčastnil nějakého výzkumu.
Takže když se výzkum udělá jen ve velkých městech a NA VESNICI SE NIKDO ZEPTAT NEJDE, podle toho to pak vypadá.
A pokud dělali průzkum v Praze, tak tam ti lidé si určitě myslí, že se mají lépe a pokud druhý průzkum dělali v Ostravě, tak tam asi nikdo nynější režim chválit nebude.

arygnoc

samozrejme, že je to pravda:

máme sa lepšie, lebo môžeme nadávať na viacej politických subjektov, resp. všetky politické subjekty.
svedčí to o tom, že štatisticky sa máme dobre všetci, až na tých, čo sa majú zle.

úvaha:
páči sa mi spojenie >než za minulého režimu<, z ktorého dedukujem, že i teraz žijeme v režime (kapitálu?).

pusinka50

Má bývalá kolegyně dělala průzkumy pro agenturu STEMP, jistě ji znáte. Přiznala se mi, že dělá průzkumy tak, že jde večer do hospody a tam jí už někdo prostě napíše do dotazníku nějaký ten názor. Ta kolegyně chlastala i v práci, byl s ní za nějakou dobu uzavřen pracovní poměr. Takže si myslím, že mezi desítkami stejně podobných opilců skutečně nemohla najít ten rozumný vzorek z našeho obyvatelstva. Já už na průzkumy nevěřím. Když jsem kdysi dělala průzkumy v call centru mezi lékaři, tak co se nestihlo obvolat, to jsme doplňovali v dotazníkách my sami, jak nám to přišlo pod ruku. Taková práce se mi příčí a odešla jsem.

anonym

Tak mně z toho vyplynulo, že minimálně 70% Čechů lže.
Nicméně jedno nevylučuje druhé. Je přece známo, že člověk je tvor od přírody nespokojený a že ho právě ta nespokojenost popohání k lepším výkonům a snaze něco změnit.
Osobně s porevolučními vládami setrvale spokojená nejsem (jedni jsou větší zloději než druzí) a lépe se díky nim určitě nemám. Patřím mezi ty důchodce, kterým právě ti noví potentáti zpronevěřili důchodové rezervy, díky čemuž teď není na důstojné valorizace důchodů. Podle dříve platných zákonů bych na tom s koupěschopností byla lépe a určitě bych si jako důchodce nepřipadala jako oběť nablblblých vtípků našich čelních představitelů. Jako důchodkyni mne uráží, že z nás námi volení … dělají takové hlupáky.

Jikra

Jak píše -barbakan- záleží na tom kdo si nechá dělat průzkum, jak šikovně jsou položené otázky a v neposlední řadě i výběr respondentů. Nakonec papír snese všechno.

led

To sa nevylučuje.
Ukazuje to len nespokojnosť so spôsobom ich ich vládnutia. Je logické, že nadávať na vládu, ktorá ešte nebola, nemôže, ešte ju nepozná. aj keď niektorí prognostici už typujú, aká vláda bude na budúce.
Na druhej strane, ale nech je akákoľvek vláda, pokiaľ štát bude členom nejakého medzinárodného „spolku“, bude viazaná rozhodnutím vedenia – predsedníctva tohoto celku. Únia schváli, štát poslucha, také sú podmienky členstva.

Sůwa

Já se mám určitě lépe a s věčně nadávajícími lidmi se raději nestýkám 🙂

anonym

Tož se můžem setkat, mám slovní zásobu na 3 dny a je sobota, vyčerpáno, mlčím. Určitě se nesmíme potkat Po-St, to funguje ta omezená slovní zásoba :)