uccello

Tak co říkáte na Windows 10 po upgradu?

Včera jsem to riskl a šel do toho. Překvapilo mě, že všechny programy i hry nadále běží bez problému a nic jsem nemusel přeinstalovat. Zaujal mě nový prohlížeč Edge, ale jestli bude dobrý, ukáže až čas. Nový vzhled je mi sympatický. Je nějaká věc, která vás na upgradu potěšila nebo zklamala?

Odpovědi
nikolqa.o

Ještě jsem neriskovala zapnout upgrade. Bojím se kompatibility s některými „nestandartními“ programy, i když podle testu kompatibility od Microsoftu jsou údajně s Win 10 kompatibilní. Jinak teď stahuji ovladače k notebooku a dělám zálohy pro případ nouze. Čekám na nějakou recenzi, než se do toho všeho pustím. Přeci jen jsem si Win 8.1 docela oblíbila a nechci se hned pouštět do něčeho „neotestovaného“.

Co mě ale opravdu zajímá je, jak bude pracovat ta inteligentní asistentka Cortana. Zda jí vyladí i pro české uživatele nebo zda bude jen v angličtině a hlavně, jaké blbosti bude nabízet, když by měla umět předvídat kroky uživatele. :D

Tak já mám po upgradu. A je to přesně tak, jak jsem předpokládala. Cortana umí pouze anglicky. Jinak jsem toho čekala trochu víc. Win 10 mi přijde skoro stejný, jako Win 8.1, až na to že přidali start a dali do něj dlaždice. Jinak upgrade trval 1 a půl hodiny, tak že celkem dobrý (mám ale měsíc starý notebook a moc dat v něm nemám, tak že by mě zajímal čas upgradu u lidí co používají počítač na hraní her a mají tam více dat než já).

Jinak upgrade proběhl v pohodě. Zůstali mi díky bohu všechna data. :)

A pro ty, co si chtějí oveřit kompatibilitu programů s Win 10 jeden odkaz: http://www.mi­crosoft.com/en-us/windows/com­patibility/Com­patCenter/Home snad Vám to pomůže.

WaveCZ

Mě se upgrade ještě nestáhl, ale nebudu čekat a hned začnu instalovat (až mi to nabídne). Jinak jak jsem pochopil, tak to funguje na podobném kódu co w8, takže vše má jet.

jáára

Používám W10 na ntb skoro od začátku a na desktopu ca měsíc. Mě už nic nepřekvapí.
Jsem spokojený uživatel W10