Tak co,přijel k vám sv.Martin na bílém koni?!

Pelhřimovsko je beze sněhu.

Nejlepší odpověď
anonym

nepřijel,svítí sluníčko,je teploučko

Další odpovědi
hanulka11

Ne ne ,přijel s konví vody.Kousek od Prahy

oskar

Nepřijel a začíná vykukovat sluníčko,které je nám tak vzácné.

annas

Přijel na šedém – zataženo, vlhko, mrholí.
Olomoucko.

Terryle

Mně sem na sever přijel s dvoudenním předstihem a dneska už je pryč. Asi se odebral někam, kde ho bude víc potřeba…

zdeny

Před Svitavama si zlomil koníček asi nohu, mě sníh nechybí

anonym

Ano, 11 Listopadu v 11:11:11 začala v Čejkovicích svatomartinská slavnost a byl přítomen český rozhlas. Začátek slavnosti ohlásil ČRo časovým znamením, poté do areálu vjel Martin na bílém koni s vínem. Místní farář požehnal vínu, trvalo to krátce a začalo ochutnávání mladého vína. Letos se do odrůd která patří k těmto slavnostem přidala 2 další.

Ve Francii také slaví podobně něco jako Beaulejaus či co, ale jak pravil Jožka Šmukař, tam ta tradice trvá jen nějakých 50–60 let. Ke svatomartinské slavnosti patří pečená husa. Někteří ale pekou kačenu. To prý proto, že nemá tak zvědavý krk. K huse patří kysané zelé a bramborový knedlík.
Tak to bylo z přímého přenosu ČRo, který přehlušovala sbíječka kterou jsme odstraňovali staré omítky.
Tato mladá vína jsou určena k rychlé spotřebě, mají se uchovávat při 8–15 st.Celsia ve tmě a naležato. Naležato proto, aby korková zátka neseschla a nepropouštěla vzduch. Víno může vydržet do Vánoc.
Ale počasí ráno mokré, odp. ucházející bez sněhu.