irij

Tak co, Betlémské svělo, jestlipak ho už máte?

Víte jaká je to tradice?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nebudu čekat až mi ho brňáci dovezou tak jsem si tam zajel na pincku sám a už ho mám doma.

Další odpovědi
anonym

Kdepak,já mám světlo od fy E-on ! Drahé,ale potřebné!

hanulka11

Jako každý rok přivezou skauti i letos do Česka vánoční plamínek Betlémského světla. Světýlko je zažehnuto v Betlémě, odkud se přesouvá do Vídně, a posléze je rakouskými skauty předáno skautským delegacím z celé Evropy…
V České republice putuje nejprve do Brna, odkud je rozvezou vlaky

u nás se bude rozdávat zítra
Doplňuji:
Tradice šíření betlémského světla vznikla v Rakousku. Původně se jednalo o charitativní počin na podporu nevidomých a slabozrakých. Brněnští skauti tradici do Česka přinesli po pádu komunistického režimu, když obnovili kontakty s rakouskými kolegy. „Akce na mne zapůsobila svým duchovním nábojem, romantikou a dramatičností,“ vzpomíná po více než 20 letech Brňan Jan Svoboda, jenž za zásluhy o betlémské světlo dostal před časem medaili od brněnského biskupa

Zdroj: http://krizovat­ka.skaut.cz/pro­jekty/charita­tivni-akce/betlemske-svetlo/