berta 4

Tah v krbových kamnech

Je pravda že krbová kamna budou mít špatný tah a nebudou dobře hořet když mám všude plastová okna i dveře a není v domě stálý přísun čerstvého vzduchu?

Nejlepší odpověď
casey

horeni potrebuje prisun kysliku, v pripade hermeticky uzavrene mistnosti bude tah kominu horsi, tezko budes vytvaret v mistnosti podtlak. Alespon castecny prisun vzduchu je nutny.
Zaroven pozor na digestor v kuchyni. Pri odsavani je vykon vyssi, nez prirozeny tah komina, spaliny by tedy mohly pronikat do mistnosti.

Další odpovědi
hanulka11

zde se o tom debatuje začti se

http://forum.tzb-info.cz/100759-tah-komina-vs-krbova-kamna

cukrar

berto, pokud budete mít špatně provedenou instalaci jakýkoliv kamen, (nebude tam přísun vzduchu) budete mít problém s hořením. Dokonce i při silné kvalitní digestoři může jít kouř do místnosti!!!

pozor na to.je to o fyzice…

Pepina7897

Dobrý den, je pravda, že pokud má dům perfektně utěsněná plastová okna a dveře, tak se perfektně vytápí krbovými kameny. Důležitý je pořádný komín, aby měl dobrý tah. My jsme si pořídili krbová kamna s výměníkem do obývacího pokoje. Bezvadně vytopí tři místnosti a rádi si u nich posedíme celá rodina po celodenním shonu.

Vratajan

Důležitou roli hraje větší množství faktorů. Samotná plastová okna nemusí vždy způsobovat problém s topením. Podle použití kamen, jejich náročnosti na množství spalovacího vzduchu, kvalitě komína, těsnosti samotných kamen. Zajímavý popis je na: http://www.krbova-kamna-hwam.cz/produk­ty/krbova-kamna-pro-nizkoenergeticke-domy/ . V originálních návodech kamen se konkrétně uvádí, že pro přísun vzduchu pro hoření v dokonale utěsněných stavbách stačí v době provozu kamen mírně pootevřít „větračku“.

Zubejda

No-plastová okna a spalování je problém.Máme plynový kotel v předsíni a po pořízení plastových oken dochází k přisávání vzduchu další komínovou vložkou vedoucí ke karmě v koupelně.Někdy je cítit kouř ,pokud v dalším komíně někdo topí pevným palivem,tak se na to vlastně přišlo.
Spalováním se spotřebovává vzduch v bytě,vzniká podtlak a pak nasávání odkudkoli je to možné.Zatím to řešíme pootevřením ventilačky v předsíni,abychom doplňovali vzduch pro spalování.
Toho čerstvého vzduchu je potřeba málo,takže stačí docela malá škvíra,kterou se vzduch může do místnosti nasávat.
Správně bychom měli mít pro kotel samostatný přívod vzduchu.
Pokud jsme měli stará špaletová okna,tento problém nebyl.