slevin

tady uz se nejde prihlasit anonyme?chtel jsem se zeptat,jaky je rozdil uvedeni pc do rezimu spanku,nebo hibernace??

Nejlepší odpověď
cochee

Spánek je, že vše v PC jakoby zmrzne a elektřinu dostává pouze paměť a procesor, obojí se zpomalí, procesor téměř k nule – takto PC odebírá minimální energii. Po vzbuzení je velmi rychle vše připraveno přesně v takovém stavu, v jakém došlo k uspání. Hibernace je hlubší spánek, protože obsah paměti se odloží na disk a počítač se v podstatě vypne, při startu pak operační systém nenabíhá, ale obnoví se obsah paměti z disku a opět je vše tak jako v okamžiku uspání – otevřené programy i s daty atd. Uspání a probuzení do/ze stavu hibernace je delší než prosté uspání, ale PC při něm spotřebuje ještě méně energie. Vše je přesněji popsáno zde: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/AC­PI v odstavci „ACPI stavy.“
Doplňuji:
Anonymně se zde přihlásit nelze, aby se zde z toho nestala žumpa.