Kefra

Tablet, seká se a programy se samy zavírají.

Chtěla bych se zeptat, mám tablet Samsung Galaxy tab 2 (10.1 palců). Vždycky byl velmi rychlý a plynulý, ale teď poslední dobou se hrozně seká, ale hlavně, když otevřu nějaký program nebo hru, většinou se ani nenačte, zavře se a vrátí mě to na úvodní obrazovku. Divné ale je, že to nikdy nedělal, až teď. Už mě to dost štve a chtěla jsmem poprosit o nějakou radu. Děkuju

Nejlepší odpověď
Bedy

Tohle je klasická dětská nemoc Androidu – snadno se zaplaví vším možným, je takový těžkopádný, nevyladěný. Tady u toho Androidu je prakticky celkem s pravidelnou přesností nutné dělat obnovy do továrního nastavení. Najdete to v nastavení – možnost Obnovit tovární nastavení. Bohužel tím přijdete o veškerá data v tabletu a uživatelská nastavení.

Odinstalovávat antivir z tabletu, na jehož systém (Android) míří 97% všech mobilních virů, je to docela hazardní. To je jako poradit tazateli, co má pomalý počítač, ať odinstaluje antivir. Ne, to opravdu nedoporučuji.

Pokud to však je v záruce, tak doporučím reklamovat a ideálně požadovat vrácení peněz a koupit si něco jiného, ideálně bez Androidu – tedy s jiným operačním systémem – na výběr máte například z Apple iOS či Windows.

Další odpovědi
zzzzz

U tabletu moc lidí nepoužívá antivir, já také ne 🙂 . Já bych ho zkusila smazat a pokud by ta závada pokračovala, tak bych jej reklamovala.

Reezo

Je dost možné, že se tablet zaviroval… Takže tu jsou 2 možnosti.
Buďto si pořídíš dobrý antivirus, který by mohl podchytit nezadouci viry v tabletu, nebo obnovíš tovární nastavení přístroje.

Pokud obnovíš tovární nastavení, tak tablet smaže úplně vše, co jsi do něj uložila. Bude jako kdyby jsi ho vyndala z krabice.

Nejsem si jist, jestli by tohle na reklamaci uznali. Zavirování je vlastní vinou, ne přístroje 🙂

MacinaN

Já před časem řešila dost podobný problém na svém starém Galaxy Tabu. Ukázalo se, že to byly právě ty viry. Celý tablet jsem si tedy nechala smazat, ale zhruba po půl roce to začal dělat znovu… Přemazání už nepomohlo, protože tentokrát už to bylo tím, že tablet byl prostě starý a aplikace nestíhal… Tak jsem ho doma schovala do šuplíku a koupila si nový – tento: https://www.ex­pert.cz/samsung-galaxy-tab-a-101sm-t580nzkexez-32gb-wifi-cerna/ Zatím jsem s ním moc spokojená, vše funguje jak má a nic se neseká… A pro jistotu jsem si do něj nechala dát i ten antivirus.