FikeCZ

Tablet nebo notebook?

Zdravím potřeboval bych poradit,chtěl jsem si koupit notebook herní jenže ..ted jak jsem na střední hry mne ani nebaví a neni na ně čas..Potřeboval bych spíž notas/tablet do školy na psaní,na surfovani po internetu a občas nějake ty filmy + hudba..Hry mužeme uplne vynechat :)

Odpovědi
marijakes

Já bych volila notebook

Green

Já bych asi také volila Notebook ..... třeba s úhlopříčkou do 15,6" … ideální …

Elenka

co by více vyhovovalo tobě… já bych byla spíše pro notebook, ale… :)

led

Doporučujem kompromis. Pokiaľ netreba veľmi komplikované výpočty, prípadne CAD, stačí aj netbook s dotykovou obrazovkou. Pracuje ako klasicky netbook a pri otočení a zavretí obrazovky funguje ako tablet. Kapacita HDD je v medzi 120–250GB.
Niektoré pracujú aj s tzv.rýchlym štartom 3–4sec vtedy pracuje s operačným systémom (Linux) a je výhodný hlavne pre rizikové free siete – Obchádza pevný disk.

sdesigner

Pokialpozadujes len tieto veci…a neplanujes vyuzivat nejake odbornejsie programy ktore su zatial iba na PC a sposobom jejich ovladania nieje napriklad ani mozne tymto sposobom pracovat na tablete (graficke programy atd.) volil by som tablet. Len jedna vec je dolezita…nezabudni zabudnut na DVD mechaniku. pokial mas k dispozicii kvalitne WIFI pokrytie popripade dobry internet od operatora bez mechaniky sa obides lahko. dnes je vsetko v cloude. Odporucam sa ale pozriet ale na vyrobok ktory pomaha riesit beznym uzivatelom tuto problematiku. je to Asus Transformer vyraba sa vo viacerych verizach. je to vlastne tablet z Android4 a ku nemusa pripaja este klavesnica tak ze po pripojeni to vyzera aj komfort uzivania ako netbook. no z lepsim vykonom ale zasa bez windows…ja tento produkt radim ako tablet z rozsirenim o klavesnicu pre ludi ktorym sa lahsie pisu texty na mechanickej klavesnici ako na dotykovej. asi vacsine ludom predpokladam. Sposob drzania tabletu pri pisani je este k tomu poriadne neergonomicky a dlhe texty su utrpenim. dokonca sa mi ovela lepsie pise na smartfone ako na tablete. Zaezi od toho co potrebujes. ak fakt len filmy, FB a a sem tam precitat spravodajstvo napriklad. staci. Skvele aplikacie Androida tiez niesu na zahodenie.
PS..a. necakaj kvalitnu fotograficku vybavu. Ta vyrazne zaostvava za mobilmi. Bracho teraz kupil Samsung Galaxy TAB 10.1 a fotky robi otrasne. nema ani autofokus a to uz je na dnesnu dobu dost trufale..a za taku cenu…