ElissPriz

Tablet nebo Notebook ?

Pro co by jste brali radši ? Tablet x Notebook ? Tablet je zase lépe přenosný ale nemá klávesnici , poraďte

Nejlepší odpověď
beer

Já osobně považuji tablet jen jako „hračku“. Třeba právě to psaní textů je oproti ntb děs )) Na blbosti to ale stačí, obrázky a videa taky, pro plnohodnotnou práci bych určitě volil ntb.

Další odpovědi
kazisvět

Pokud drtivou většinu času strávíte „konzumací obsahu“: např. prohlížení webu, sociálních sítí, videa apod., tak je tablet ideální. Pokud nějaký obsah často vytváříte: např. dopisy, tabulky, prezentace … zvolte notebook.

Vojtěch

Mám zkušenost s obojím a z praktických důvodů bych volil raději notebook. Dotyková obrazovka tabletu zpočátku zabaví, ale běžná práce (tvorba dokumentů, e-maily apod.) je na tabletu bez externí klávesnice obtížnější a pomalá. Nehledě na vyšší cenu tabletů. Existuje ale kompromisní řešení. Někteří výrobci (vím například o HP) vyrábějí notebooky, jejichž obrazovka se dá otočit a přiklopit zadní stranou na klávesnici, takže z notebooku je rázem tablet. Otázka je, kolik toho otočný čep vydrží.

DDarent

Ale na co ho potřebuješ???
například asus transfomer, nebo asus slider mají klávesnici..... a na co klávesnici, když je virtuální??? Jde hlavně oto, aby ste to s tabletem umněla, protože to je Dost rozdílný od nota..... navíc většina aplikací na AM je placených......