hanayka

Je jedovatá „vodička“, která je uvnitř kaktusu?

Máme kaktus a celkem by mě zajímalo, jestli ta šťáva, co je uvnitř, má nějaké účinky, co člověka třeba může přiotrávit.

Nejlepší odpověď
anonym

Většina kaktusů je jedlá. Jedovaté jsou jen ty s červenými plody. Na poušti je kaktus rozdílem mezi životem a smrtí. Nejchutnější je kaktus Amaka – oranžovo-žluté plody, jemné ostny a strupovitá slupka. U domácích kaktusů nemám zdání – předpokládám, že jedovaté by se neprodávaly. Na poušti se však dá pít i jíst jakýkoliv – stačí jej nechat napospas (rozkrájený, rozložený a voda v igelitu, či tak) UV záření alespoň 0,5 hodiny. Narozdíl od varu nedojde k pasterizaci, avšak k odstranění většiny organismů. Po hodině se již můžeme bavit o pasterizaci rovněž. Po požití toxické odrůdy postačí vypít kapky do očí, anebo sníst hrst jemného písku. (Obojí způsobuje rychlý průjem a zabrání zpracování toxinů tělem.)

Zdroj: Seriál Dual Survival

Další odpovědi
gecco

Není kaktus, jako kaktus – některé jsou jedlé, některé halucinogenní, některé vysloveně jedovaté…
Napřed kaktusy studuj teoreticky – ochutnávej je až pak…
😉

anonym

Napiš sem druh kaktusu,ne každý je jedlý.
Napři,Lophophora wiliamsii je dosti halucinogenní,pou­žívali jí indiáni.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lofofora