Avatar uživatele
ReHu

Systém mi nenabízí uložení textového souboru ve formátu JPG. Jak na to?

Přijaté soubory otevřít mohu, ale v nabídce > uložit jako, mi nabídka pro formát JPG nevyjíždí.
A tento formát mi doporučili v kopírovacím centru, aby zůstal takovým jaký potřebuju.
Za radu dík.
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

Omlouvám se, dělala jsem s fotkami a v hlavince se mi to popletlo.
Jasně, že PDF 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3160 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jáára

*.jpg; *.jpeg jsou obrázky. Text do něj neuložíš. Vytiskni to do *.pdf. – vhodné řešení

Ad gecco: tisk do PDF je snad součástí Windows, nebo se mílím?

Upravil/a: jáára

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
isteron

Keď prejdete na ponuku uložiť ako, tak tam máte modrou farbou vyznačenu ponuku zmeniť názov snímky, vybrať zložku, kam ju chcete uložiť a na spodku je aj výber formátu, v akom chcete ponuku uložiť. Na jpeg používam obrázkový editer Irfanview.
Na text a obrázky je najlepší pdf, potrebujete Adobe.

Upravil/a: isteron

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Textový soubor do .jpg uložit nelze…
😉
Ale můžeš ten text v grafickém editoru vložit do obrázku a ten do .jpg uložit…
😉
Var. B – jak píše Jáára – lepší variantou je .pdf, stačí ti nějaký PDF creator nainstalovaný jako tiskárna…
_____________­_______________
ReHu – já používám ´kompletní´ Adobe, ale PDF creator stáhneš leckde…
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=pdf+cre­ator&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
😉
Nainstaluješ a pak to, obvykle, funguje tak, že z menu zvolíš Soubor – Tisk – a pro tisk zvolíš virtuální tiskárnu ´PDF_Creator´…

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nevím o tom, že by uložení jako PDF
nebo export do PDF nabízel přímo systém.

Přímý export (bez nutnosti instalace dalších doplňků) do PDF
„umí“ Libre Office, Open Office, Softmaker Office a řada dalších.
a spousta dalších

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Po omluvě ( 😉 ) : Nainstaluj si virtuální pdf tiskárnu. Já používám Bullzip PDF Printer, ale je jich vícero. Funguje to tak, že to udělá .pdf z čehokoliv, co by jinak šlo vytisknout. Jen namísto (příklad) tiskárny HP LaserJet použiješ tiskárnu Bullzip PDF ;) Pátral jsem, proč se to dělá takovým trošičku zvláštním způsobem a dočetl se, že vnitřní uspořádání souboru pdf je dost podobné struktuře dat, jaká se posílají do tiskárny, když se něco tiskne. Takže se to dělá vlastně přes emulátor tiskárny, akorát výtisk nevyjede na papír, ale uloží se do souboru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Jááro – já nevím, na XP i 7 si musím creator doinstalovat…
😉

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

tak na W8+ nemusíš.

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ještěže nemám W8(+)…
😉

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

http://1drv.ms/1WSBzlD

nic sem neinstaloval.
ono W7 neumí aní BT audio. Já je neinstaluju ani za úplatu. XP instaluju za běžnou cenu + 600 za hledání ovladačů. Tím chci uživatele donutit ke koupi nového počítače nebo nového systému. I když přijdu ke kompu s W7 tak si hlasitě oddechnu a přemýlím, co kde je. Však cmd to zachrání většinou.

před 3159 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek