libuska

Sýr parmazán v mrazáku

Ví někdo,jestli se může dát do mrazáku sýr parmazán,a jestli ne,tak jaké to má něžádoucí
vlastnosti.Děkuji Libuška

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem nikdy tento sýr nezmrazovala, proto jsem Vám našla odpověď.

Parmazán uchováváme zabalený těsně do průsvitné fólie a vložený do ledničky. Nedáváme ho nikdy do mrazáku, zničí se tam všechna dobrota! Pokud nám někdo daruje větší kus parmazánu, ulomíme nebo odštípneme nožem kousek asi tak 200 – 300 g pro nejbližší potřebu, zbývající větší kus potáhneme velkou fólií a dáme oba kusy na suché místo do ledničky. Když dáme pozor, aby fólie zbytečně nezavlhla a tím sýr nechytl divokou plíseň, a budeme sýr jednou týdně přebalovat, vydrží nám v lednici i několik měsíců. Nikdy nekupujeme strouhaný parmazán v malých sáčcích, údajně se tam dává jen strojově strouhaná kůra z parmazánu, proto je prý ve formě jemného prášku, aby to nebylo poznat. .

Zdroj: http://dadala­.hyperlinx.cz/syr/sy­rr002.html

Další odpovědi
bartt13

ano da

vecernice

Zamrazit se dá všechno,ale jde o to že některým potravinám to moc neprosívá.

HOMER

…myslím že žádný sýr tak do mrazaku nepatří.U zrajících sýrů(což parmezan myslím není) je to přímo zločin..
Mrkni sem:

Zdroj: http://www.cu­ketka.cz/forum/to­pic.php?id=470

Michal

Sýr se dává do lednice,ale ne do mrazáku.Každá přemražená potravina, ztrácí chuť a některé potraviny jsou na to zvlášť náchylné:rybí maso(více sladkovodní),sýry ,mléčné výrobky,ovoce,ze­lenina,i když zelenina se prodává zmrazená,ale na to je doporučená technologie.

Zdroj: osobní zkušenost