dykmore

Syptomatická léčba

Co je to symptomatická léčba ? Čeho se týká a jaká je bližší charakteristika léčby ? Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Termínem symptomatická léčba lékaři označují léčení nepříjemného příznaku, aniž byla ovlivňována příčina a podstata nemoci.
Čili namísto příčiny se léčí následek, příčina není odstraněna, proto se nemoc může kdykoli znovu objevit… bohužel se tento druh léčby ještě mnohdy praktikuje. Pacientovi lze podat léky, zmírnit či odstranit nepříjemné příznaky nemoci, zlepšit tak jeho kvalitu života, ale přitom vůbec neovlivnit základní zhoubné onemocnění. Srv. zdroj

Zdroj: www.fnplzen.cz/da­ta/prac/Locho­tin/hoo/nemoc­ni/slovnicek.html

Další odpovědi
Michal

Léčí se pouze příznaky,tady symptomy ,dané nemoci.