Syntaxe a sémantika

Dobrý večer, chci se zeptat, zda by se tu našel někdo, kdo by mně prosím objasnil (zkontroloval) následující pojmy.
Syntaxe – jde o správnost zápisu příkazů, když je nějaká podmínka, která se zakresluje v „kosočtverci“
Sémantika – správnost funkce programu, pokud máme danou podmínku a výpočet pokračuje po kladné větvi +, nebude -li podmínka splněna, výpočet pokračuje po větvi záporné –

Děkuji

Odpovědi
cochee

První části vašich dvou definujících souvětí jsou správně, ale pak to převádíte na zápis ve vývojovém diagramu, to jsou dvě různé věci. K jakémus takémus objasnění doporučuju k přečtení prvních pár odstavců článku http://blog.ste­vesindelar.cz/ci­telny-kod-syntaxe-vs-semantika – cca až po první jednoduché příklady, pak už to začíná být na mě složité (nejsem programátor), možná že vy se prokoušete dále 🙂