player242

Jaké je synonymum pro slovo „Po“ ??

Zdravím Vás!
Píši slohovou práci a potřeboval bych menší pomoc, nemůžu totiž vybrat/najít synonymum pro slovo „po“, například ve větě „Po posledním soustu,“ nebo "Po deváté hodině. Děkuji za odpovědi!

Odpovědi
Akzeret

Nejnovější vydání Slovníku českých synonym a antonym uvádí synonyma ke slovu PO: BĚHEM, V PRŮBĚHU (léta), PODLE, V SOUHLASE S, CO SE TÝČE, POKUD JDE O, CO DO.
PO v tebou zmíněných větách bych ničím nenahrazovala, snad to ani nejde. Znám to. Když se ti něco někde několikrát za sebou opakuje, je to o nervy. Jediné, co můžeš udělat, aby ses slovíčka PO zbavil, je napsat celou větu jinak :)