Synonymum ke slovu „nevraživý“

Nejlepší odpověď
annas

Sice se už odpovědi objevily, ale přesto uvádím synonymum slova podle SSČ. Sloveso nevražit znamená – pociťovat nepřátelství, nenávidět, sočit. Odvozené příd. jméno nevraživý – nepřátelský, nenávistný.

Další odpovědi
kenyrts

zášť,zaujatost

Lencis

synonymum ke slovu nevraživý je dlé mého nesnášenslivý, nenávistný i když dle jedné definice je nevraživost ta nejnejrafinovanější formou lidské nenávisti, takže možná jsou obě alternativy o stupeň slabší.

Zajímavé pojednání o tom co je vlastně nevraživost je na stránce v odkaze (snad nevadí že ve slovenštině 😉

Zdroj: http://www.up­c.uniba.sk/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=391%3A13-nevrazivost-nepr-lasky&catid=68%3Au­vahy-o-laske-2005-2006&Itemid=124