zenda

Syn má fóbii z lékařů, hlavně když jde na injekci, ale tu nějak přežije. Co se týká zubaře – to je o moc horší !!!

Je mu 17let a zubaře už má pátýho – buď vždycky utekl z křesla a my ho pak chytali celá rodina kolem střediska nebo je pokousal ( to, když byl menší – tak 5let, jednou nám doktorka žekla, ať mu dáme jakýsi prášek na uklidnění a místo aby byl klidný, tak tam všem nadával a byl agresivní 🙂 – pak nás radši poslali do nemocnice na plombování pod narkózou ). Teď už kontrolu vydrží, ale když má jít spravit kaz, tak nespí 3dny, pořád se ptá jestli to bolí a podobně 🙂. Jak mu můžeme pomoci – aby se nebál ???? Díky
Doplňuji:
Tam už jsme byli taky a s ním to vůbec nehlo – navíc, při jeho výšce 185cm a 80kg a mé výšce 155cm ho násilím nikam nedostanu – že bych ho čapla pod paži a narvala do šaliny !!!

Nejlepší odpověď
baghira

Myslím, že jeden můj kolega měl podobný problém s dcerou, taky nezvladatelný strach ze zubaře, a že to nějak řešili návštěvami u psychoterapeuta.

Další odpovědi
chudst

Popravde receno, ja nemel sice primo fobii, ale taky jsem se bal desne vzdycky zubare. Vzdycky. Taky jsem noc predtim nespal a mival jsem prujmy. A to je pouze tak 2 roky zpatky.

Cirou nahodou jsem zasel za jednim soukromym zubarem, ktereho mi doporucil tata kvuli korunce na prednim zubu. Samozrejme zase desny strach, obzvlaste kdyz mi vylicil, co mi s tim zubem budou delat. Vyslo me to tam na cca 5 navstev po 1 tydnu. Jiz druhou navstevu jsem byl daleko klidnejsi a treti navstevu jsem byl naprosto v pohode a pozoroval vosu krouzici po strope, misto toho, aby se soustredil, jak mi vyvrtavaji nerv.

Pripisuji to dvema vecem, mozna je to neco jineho, nevim: doktor ma silnejsi anestetikum a rozhodne ma skutecne milionkrat tissi zubni vrtacku. Uz kdyz jsem drive slysival zubni vrtacku v cekarne, tak jsem si zaryval nehty do rukou – zvuky delaji strasne moc. Samozrejme u vas je to asi neco jineho, ale zvazte to, jestli na tom neco nemuze byt troska pravdy i u vas. Ja od te doby si navstevu u zubare radeji zaplatim a mam ji skutecne poprve za cely zivot bez nervu, nez abych se nervoval jinde. Vy samozrejme jdete jeste navic k nejakemu terapeutovi, u vaseho syna to urcite tak snadno zlepsit nepujde, ale pokud muzete minimalizovat jeho stres, az se zase odhodla vstoupit do zubarskeho kresla, udelal bych to. (Jste-li z Brna ci jeho okoli, mohu vam dat adresu na daneho zubare, ale upozorznuji, ze je soukromy a tudiz se za jeho sluzby plati. Je to skutecne po 20 letech, ktere ziju, prvni zubar, u ktereho jsem naprosto psychicky v pohode, jinak bych vam ho nedoporucoval.)

žolik

Není sám,znám ve své rodině,dá se vše spravit,u zubaře může pod narkozou to jde,injekce to vůbec u mužů je horší,raděj řeknou že jím nic není,nevzdávejte to chce to mluvit a psycholog.

Zdroj: žolík