Syn má fóbii z lékařů, hlavně když jde na injekci, ale tu nějak přežije. Co se týká zubaře - to je o moc horší !!!

Je mu 17let a zubaře už má pátýho - buď vždycky utekl z křesla a my ho pak chytali celá rodina kolem střediska nebo je pokousal ( to, když byl menší - tak 5let, jednou nám doktorka žekla, ať mu dáme jakýsi prášek na uklidnění a místo aby byl klidný, tak tam všem nadával a byl agresivní :-) - pak nás radši poslali do nemocnice na plombování pod narkózou ). Teď už kontrolu vydrží, ale když má jít spravit kaz, tak nespí 3dny, pořád se ptá jestli to bolí a podobně :-). Jak mu můžeme pomoci - aby se nebál ???? Díky
Doplňuji:
Tam už jsme byli taky a s ním to vůbec nehlo - navíc, při jeho výšce 185cm a 80kg a mé výšce 155cm ho násilím nikam nedostanu - že bych ho čapla pod paži a narvala do šaliny !!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Myslím, že jeden můj kolega měl podobný problém s dcerou, taky nezvladatelný strach ze zubaře, a že to nějak řešili návštěvami u psychoterapeuta.

Další odpovědi:

Zlatý

Popravde receno, ja nemel sice primo fobii, ale taky jsem se bal desne vzdycky zubare. Vzdycky. Taky jsem noc predtim nespal a mival jsem prujmy. A to je pouze tak 2 roky zpatky.

Cirou nahodou jsem zasel za jednim soukromym zubarem, ktereho mi doporucil tata kvuli korunce na prednim zubu. Samozrejme zase desny strach, obzvlaste kdyz mi vylicil, co mi s tim zubem budou delat. Vyslo me to tam na cca 5 navstev po 1 tydnu. Jiz druhou navstevu jsem byl daleko klidnejsi a treti navstevu jsem byl naprosto v pohode a pozoroval vosu krouzici po strope, misto toho, aby se soustredil, jak mi vyvrtavaji nerv.

Pripisuji to dvema vecem, mozna je to neco jineho, nevim: doktor ma silnejsi anestetikum a rozhodne ma skutecne milionkrat tissi zubni vrtacku. Uz kdyz jsem drive slysival zubni vrtacku v cekarne, tak jsem si zaryval nehty do rukou - zvuky delaji strasne moc. Samozrejme u vas je to asi neco jineho, ale zvazte to, jestli na tom neco nemuze byt troska pravdy i u vas. Ja od te doby si navstevu u zubare radeji zaplatim a mam ji skutecne poprve za cely zivot bez nervu, nez abych se nervoval jinde. Vy samozrejme jdete jeste navic k nejakemu terapeutovi, u vaseho syna to urcite tak snadno zlepsit nepujde, ale pokud muzete minimalizovat jeho stres, az se zase odhodla vstoupit do zubarskeho kresla, udelal bych to. (Jste-li z Brna ci jeho okoli, mohu vam dat adresu na daneho zubare, ale upozorznuji, ze je soukromy a tudiz se za jeho sluzby plati. Je to skutecne po 20 letech, ktere ziju, prvni zubar, u ktereho jsem naprosto psychicky v pohode, jinak bych vam ho nedoporucoval.)

Bronzový

Není sám,znám ve své rodině,dá se vše spravit,u zubaře může pod narkozou to jde,injekce to vůbec u mužů je horší,raděj řeknou že jím nic není,nevzdávejte to chce to mluvit a psycholog.

Zdroj: žolík

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.