Máca 2

syn je na mě fixován

Mému synovi je necelých 6 let od mala je často nemocný,v 6měsících jsme byli 7 týdnů v nemocnici ve školce vydrží 3 dny a ihned onemocní.Večer sám neusne,má udělaný pokojíček na patře nad naší postelí, kde spal za 8 měsíců max. 2týdny.Jsem v domácnosti, protože s jeho nemocností to nejde. Ve školce pláče že chce maminku a nechce mi tam chodit. Lékařka říkala že může být nemocný z toho že je na mě fixovaný, ale jak udělat, aby nebyl nikdo neřekne. Prosím poraďte. Děkuji Marcela
Doplňuji:
Syn má dvě starší sestry takže nějaké zkušenosti s výchovou mám,dcery jsou v pořádku,sice starší o 11 a 14 let,ale výchova je stejná.Na víkend ho občas pošlu s manželem a dcerami na chalupu,protože jsem z toho také unavená a vše probíhá v pořádku,jen mimo rodinu takto trpí.

Nejlepší odpověď
HOMER

Nechte tomu částečně volný průběh,ale musí se co nejrychleji osamostatnit.Měla byste být asi přísnější,a dát mu najevo že některé věci dělat musí,i když se mu to nelíbí.Ale raději se poraďte s psychologem než dáte na radu kdekoho.

Další odpovědi
Nuk nuk

Myslím, že za to mohou dvě věci – v první řadě jeho nemocnost, ale i tak trochu Vy sama. Nemocné dítě a zvlášť takto často nemocné vyvolá v matce automaticky potřebu se mu hodně věnovat a pečovat o něj – to je samozřejmě v pořádku. Ale já mám toršku dojem, že v tomto konkrétním případě by možná chtělo trochu to pouto povolit. Ale to musíte udělat Vy, nikoliv čekat, až to syna „přejde“.

  • V první řadě zkuste nějak vyřešit jeho nomocnost. Nevím, co je Vašemu synovi, ale z Vámi popsaného tuším, že by mohl mít slabou imunitu. Zkuste to probrat dětským lékařem. Imunita se v dnešní době dá posilovat a možností je hned několik.
  • Pokuste se nevidět v synovi chudáčka. Jistě, je nemocný a oslabený, ale i tak může spoustu věcí dělat sám a myslím, že to potřebuje. POtřebuje povzbudit sebevědomí a vše,co zvládne bez Vaší péče, kontorly a asistence, je takový stavební kámen pro jeho povzbuzení.
  • Lékařka má PRAVDU. Někreré si umí navodit nemoc, když to potřebují. Váš chlapec ví, že Vaše péče, starost a veškerá Vaše pozornost se obrátí na něj, když bude nemocný, a to může hrát opravdu velikánskou roli v celém problému. Zkuste se k němu v době, kdy je nemocný chovat co nejnormálněji a snažit se, aby byl co nejsamostatnější. MOžná zkuste navštívit i psychologa, mohl by Vám poradit nějakou fungující metodu, jak toho dosáhnout.

bizonka

Je dobre,ze se ptate vcas.Memu synovi je 30 let a jeste donedavna byl na me tez zavisly,ale pracuji uz5.rok v cizine,tak byl nucen se osamostatnit.Zkuste vytvaret humorne situace a odvest jeho pozornost na veci,spojene s legraci a pak ho nechavat samotneho,vzdy jen na par minut a pak pridavat,moc nerozmazlovat.Kdyz prozije neco veseleho treba s nejakou hrackou,bude s ni i spat a povidat si s ni.Zkuste to,treba to trochu zabere,preji hodne uspechu.Hlavne se moc neobavat a rikat si,bude toOK

člověk

Asi by pomohl sourozenec,
jinak maminka není u dítětě schopna rozlišit mezi majetkem a člověkem na vychování, vychování
A pak vznikají nešťastní dospělí,kteří nejssou schopni mít jiného partnera,než maminku a šíří kolem sebe bolest ,protože jim nikdo nerozumí
Nezlobte se,ale my na to máme správné i lékařské sousloví: OPIČÍ MATKA.
Uvědomte si,že je vaše dítě živý tvor a nenechte,ze sebe dělat otrokáře,jen pro nemoc.A vím o čem mluvím,mám tři děti,a z manželkou jsme měli mnoho debat,je to těžké,hlavně díky tomu,jak jste byla vychována sama.

Zlatomuska

Zkusila jste už léčitele nebo homeopata? Hodně pomůže i v oblasti vztahů. Jinak pro posílení imunity mohu doporučit www.zdraviplus.cz. Přeji hodně štěstí

holčička

Určitě souhlasím s dalším potomkem ale třeba např.víkend u babičky,dědy,zná­mých se srandou by mu taky prospěl,nebude an vas tak myslet.Držím palce a věřím že to brzy vyřešíte.

ReHu

Já bych zkoušela pomaloučku prodlužovat doby. kdy je od vás. Např. do školky každý druzhý den. nebo 2 dny ve škloce a 2 dny doma apod. Po třeba 2–3 měsících den či půl dne přidat.
A protože už půjde za chvíli do školy, zkusila bych se poohlédnou po nějaké té alternativní, kde děti nemusí sedět celou dobu v lavicích. Pokud tato možnost je v blízkosti bydliště.