talka

Syn Boží je přítomen jen v eucharistii?

Bůh Otec je všudypřítomný.

Nejlepší odpověď
Roman71

Bůh opravdu ví úplně o všem, co se děje na zemi a nejen tady :)

Ale k otázce: Boží syn je přítomen v nebi, v Království svého Otce. V eucharistii přítomen není. Nauka o transsubstanciaci je katolická, nikoliv biblická.
Takže polknutá eucharistie je stále eucharistií, nikoliv Ježíšovým tělem.

Další odpovědi
arygnoc

to akože kresťania sú kanibali?
no pekne teda…

„Bůh Otec je všudypřítomný.“
a to viete odkiaľ?
veď sa mu nedá ani dovolať, nieto aby ešte niekde bol.

;-Q

Pepa25

Ne, v jednotě s Otcem jako součást Boha (ve třech osobách) je všudypřítomný. Že se zpřítomňuje uprostřed společenství církve v eucharistii je IMHO „speciální případ“.
(bez záruky, nemám pořádné teologické vzdělání 🙂

anonym

V dogmatickém smyslu a jistě ano.
Doplňuji:
(STAČÍ BÝT DUŠEVNĚ OTEVŘENÝ jako dítě nebo jako dospělý predátor)

Agneta

arygnoc >>> vždyť to říkám stále – to jsou křesťani :DDDDDDD

philip2

Bůh je všudypřítomný. Jest-li někde Bůh Slovo (Syn), je tam zároveň i Bůh Otec a Bůh Duch Svatý. To je mysterium trinitářské, jež nelze chápat, toliko vnímat – ano – jak jeden diskutující pregnantně poznamenal – jako dítě, nebo dospělý predátor. 🙂

Zapomeň, cos se naučil. Pomiň, co jsi, toť všecko světská marnost. Otevři se, vezmi kříž svůj a nes. Imitatione Christi.