SW/HW problém s HDD

omlouvám se za duplicitu ale zde to hned zapadne a evidentně nefunguje více než 1 edit :(

Mám problém s HDD

příčina bude to že jsem v programu partition magic odmáčkl změnu která byla vypisována jako chyba údajně kvůli tomu že ten sw není pro W7
neustále to padalo a nedostal jsem do ani do systému ani k úspěšné instalaci nového systému

tak jsem přes GParted vytvořil particion table a novej oddíl, zformátoval na NTFS a chtěl nainstalovat systém znovu
teď je situace taková že jsem zkončil u posledního kroku inslatace na modré smrti

díky za každý postřeh, klidně pište PM nebo do diskuse
Doplňuji:
v tom Gaprted jsem udělal komplet vše, znovu jsem zkusil instalaci a udělala se téměř celá, půlhodina až do závěrečné aktivace, tam jsem chvíli nic nedělal a pak přišla modrá smrt, tak nevím, že bych v tom partition magic jedním odkliknutím poškodil nějaké sektory? a jestli ano jak nejjednodušeji bych je opravil?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ma rada zni .. stahni si toto a nainstaluj .. http://www.ubuntu.cz/… pri instalaci se te zepta zda pouzit cely disk tak to odklepni :D ZTRATIS veskera data na HDD !!!!! a po upne instalaci znovu nainstaluj Windows ...nedavno jsem neco podobneho resil zde s nejmenovanym uzivatelem a melo to uspech ...:D pro priste se nepoustej do deleni disku prez programy kdyz to neumis ..
Doplňuji:
nejdrive to vyzkousej projet kontolou HDD co ma v sobe windows a chyby na disku taky dokaze odhalit toto .. http://www.slunecnice.cz/…

Další odpovědi:

Je to opravdu modrá smrt nebo Windows jen nenaběhly a nic to nepíše? Pokud chcete úplně smazat disk, dejte v GParted v menu Disk něco jako "Vytvořit novou tabulku oddílů" a dát typ "msdos" - tím se vytvoří nový Master boot record. Nebo v linuxu něco jako "dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=1M count=1", tím se na fyzický disk zapíše megabajt nul a bude se to zaručeně tvářit jako úplně prázdný disk.

Zkusil bych znovu GParted a kouknout, jestli je ta NTFS aktivní (kliknout na partition a na Atributes - musí být zaškrtnuto "boot"). Pro uživatele Windows jsou linuxové názvy trochu matoucí - první disk je "/dev/sda", druhý "/dev/sdb", první partition na prvním disku je "/dev/sda1".

Jinak Windows 7, když spustíte instalaci, mají něco jako "Opravit instalaci", tohle bych zkusil taky.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.