Pokročilý

Svobodný zednář

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je tu někde mezi námi nějaký člen Svobodných zednářů. Mám tolik otázek a tak málo informací...

Děkuji velice Roman
Doplňuji:
Přátelé pozor, nevíte na co se chci ptát a ani nepočítám že se mi tu někdo ozve. Ale jak se říká "líná huba, holé neštěstí", tak tady prosím, nedumejme nad tím, zda mi něco řeknou či ne. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dobrá otázka,ale pochybuji,že Ti někdo pomůže.Členové lóže nechodí po ulici s odznáčkem na klopě.Lóže osloví ty o které má zájem,předem prověřené,ale neslyšel jsem o případě,kdy by to bylo naopak.

Další odpovědi:

Zlatý

Své informace a své činy většinou pečlivě tají.
Pokud se budeš chovat a vyjadřovat obdobně jako tady, tak tě určitě neosloví.

Doplním toma, na Odpovědích žádný člen není, takže se můžeš dočkat tak leda laických dohadů. Pouze při spuštění webu, byly krátce stránky v jejich monitoringu jako pár jiných nových projektů.
Jeden z nich je i ve vládě, při troše snahy ti zajisté nebude zatěžko dešifrovat o koho se jedná. Webovky mají konspirované a vkomponované do nenápadných legitimních, dohledatelné jen pro zasvěcené a chráněné přístupovými kódy.
V ČR je v současné době 23 lóží, dostupné informace máš v odkazu níže:
http://cs.wikipedia.org/…
Kromě toho tu už otázka byla, měl bys nejdříve nahlédnout do vyhledávací lišty (za 10 měsíců se to snad dá naučit):
http://www.odpovedi.cz/…
Doplňuji:
ad suwa - "lišta", protože má vyskakovací funkci, "vyhledávací", protože je k tomu účelu určena a má vedle i uvedenou slovní nabídku "vyhledat".
Nejen pro nové bychom měli požívat jasné a srozumitelné názvosloví. Často se tu diskutuje o nuancích správných významů a pojmů, ale na vlastních Odpovědích na to mnozí jazykozpytci zapomínají.
Jestliže se tu horuje za čistotu rodného jazyka, mělo by to mít platnost i pro netovou komunikaci.
Párkrát jsem sepisoval podnikové technologické postupy a tam musí mít každý výraz jasný a racionálně technický a nezaměnitelný význam.
Jsou jiná místa, kde si můžeme pohrát s literární licencí, metaforami a fabulací.

Zlatý

Můj děda byl zřejmě svobodným zednářem, ale zjistili jsme to až po jeho smrti podle odznáčku, jehož smysl mi objasnil kamarád historik.
Jinak děkuji Dr.Axlovi, že použil výraz "vyhledávací lišta" namísto zavedeného nesmyslu "modrá lišta". Když jsem se na to zpočátku ptala, stejně jsem dostala odpovědi ve smyslu : to je ten modrý rámeček...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.