Paulovič

Svobodný zednář

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je tu někde mezi námi nějaký člen Svobodných zednářů. Mám tolik otázek a tak málo informací…

Děkuji velice Roman
Doplňuji:
Přátelé pozor, nevíte na co se chci ptát a ani nepočítám že se mi tu někdo ozve. Ale jak se říká „líná huba, holé neštěstí“, tak tady prosím, nedumejme nad tím, zda mi něco řeknou či ne. Děkuji

Nejlepší odpověď
tom004

Dobrá otázka,ale pochybuji,že Ti někdo pomůže.Členové lóže nechodí po ulici s odznáčkem na klopě.Lóže osloví ty o které má zájem,předem prověřené,ale neslyšel jsem o případě,kdy by to bylo naopak.

Další odpovědi
Drap

Své informace a své činy většinou pečlivě tají.
Pokud se budeš chovat a vyjadřovat obdobně jako tady, tak tě určitě neosloví.

anonym

Doplním toma, na Odpovědích žádný člen není, takže se můžeš dočkat tak leda laických dohadů. Pouze při spuštění webu, byly krátce stránky v jejich monitoringu jako pár jiných nových projektů.
Jeden z nich je i ve vládě, při troše snahy ti zajisté nebude zatěžko dešifrovat o koho se jedná. Webovky mají konspirované a vkomponované do nenápadných legitimních, dohledatelné jen pro zasvěcené a chráněné přístupovými kódy.
V ČR je v současné době 23 lóží, dostupné informace máš v odkazu níže:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Svo­bodn%C3%A9_zed­n%C3%A1%C5%99stv%C3%AD
Kromě toho tu už otázka byla, měl bys nejdříve nahlédnout do vyhledávací lišty (za 10 měsíců se to snad dá naučit):
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/svobodni-zednari
Doplňuji:
ad suwa – „lišta“, protože má vyskakovací funkci, „vyhledávací“, protože je k tomu účelu určena a má vedle i uvedenou slovní nabídku „vyhledat“.
Nejen pro nové bychom měli požívat jasné a srozumitelné názvosloví. Často se tu diskutuje o nuancích správných významů a pojmů, ale na vlastních Odpovědích na to mnozí jazykozpytci zapomínají.
Jestliže se tu horuje za čistotu rodného jazyka, mělo by to mít platnost i pro netovou komunikaci.
Párkrát jsem sepisoval podnikové technologické postupy a tam musí mít každý výraz jasný a racionálně technický a nezaměnitelný význam.
Jsou jiná místa, kde si můžeme pohrát s literární licencí, metaforami a fabulací.

Sůwa

Můj děda byl zřejmě svobodným zednářem, ale zjistili jsme to až po jeho smrti podle odznáčku, jehož smysl mi objasnil kamarád historik.
Jinak děkuji Dr.Axlovi, že použil výraz „vyhledávací lišta“ namísto zavedeného nesmyslu „modrá lišta“. Když jsem se na to zpočátku ptala, stejně jsem dostala odpovědi ve smyslu : to je ten modrý rámeček…