Anano

„Svlečený až na kost“

Ahoj, moc bych potřebovala vědět, co znamená výraz „Svlečený až na kost“. Jako že když člověk na sobě nemá ani nitku?

Nejlepší odpověď
anonym

Odhalit se az na kost . ? Mozna je to i svleceny az na kost. To je , ze na sebe vse " napraskate " , ze uz neni co odhalovat. -iv-

Další odpovědi
quentos

jo, tak nějak bych to chápal. Možná i přeneseně – úplně odhalený (se záměrem apod.)

led

Všetko na ňom vidieť.
Alternatíva: „vidieť až na dno duše“
poznať všetky myšlienky
vyzliecť donaha (môže to byť aj obrazom: pohľadom vyzlicť donaha)

Děda Louda

To může mít v podstatě jakýkoli význam. Je to totiž spatlanina výrazů promrzlý (na kost) a promoklý (na kůži).