ReHu

Svítíte doma úspornými žárovkami? Nebo obyčejnými?

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/211850-usporne-zarovky-spotrebu-elektriny-nesnizi-dokazuje-studie.html

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak i tak. A jako noční osvětlení používám LED žárovku.

Další odpovědi
verka

První údajně šetřící žárovku jsem asi za tři dny rozbila neopatrným pohybem a tím jsem nabyla podezření, že takto se šetřit nedá.

juie

sama newim (jsem dítě) :)

anonym

mám úsporné,ale příjde mi že svítí mín než obyčejné tak je asi brzo vyměním

Výletník8

Klasické žárovky jen na WC a v koupelně, kde se svítí krátce a s malým výkonem a často se zapíná. Ale asi desetiletá zkušenost s kompaktními zářivkami se žárovkovým závitem je, že v rozporu s tvrzením výrobců a propagandistů mají kratší průměrnou životnost než žárovky. Vzhledem k jejich vyšší ceně finanční úspora moc velká není. Svítidly s paticovými zářivkami, které jsou levnější a vydrží déle, se ušetří spíše.

ten který je

Svítím obyčejnými.Lik­vidace úsporných zářivek a žárovek nebude také levná záležitost.Tyto výrobky obsahují mnoho nebezpečných látek.

Rico

já používám úsporné zářivky

fg

Každopádně klasickými.Usporky mě pěkně štvou.Už jich pár letělo oknem.Nechci klasický žárovky měnit za čínu.A teké mají lepší světlo

rvrablik

Kdysi jsem svítil obyčejnými, pak úspornými (našel jsem levné a přitom kvalitní) a nyní svítím LEDkama téměř všude (80lm/W je vyšší než dosažitelný světelný tok úsporek 50lm!!!).

Do úplné LEDizace mi chybí už jen LED TV, LED kuchyňská zářivka a LED displey v notebooku!

Naprostá spokojenost: okamžitý náběh, teple bílá barva, frekvenci vypínání neřeším, spotřeba 2.6W a svět.tok 250lm, charakter světla subjektivně přijatelnější než úsporky (ty svítí uprostřed, na krajích už ne tolik…)