Svítici kontrolka u počítače

Kontrolka u počítače po pul minutě zasvítí zeleně a zazní divný zvuk a zase zhasne. Je pod vstupem pro diskety. Počítač ale normálně jede. Co mám udělat aby přestala svítit a dělat divné zvuky ??

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to efekt, který ničemu nevadí. Jestli se ho chcete zbavit, zakažte v BIOSu bootování z FDD a jestli tam máte něco jako Try Other Boot Devices, tak volbu nastavte na No.

Další odpovědi
Miroslavst

Počítač se snaží najít disketu a pokud tam není, vypne disk. mechaniku.
Pokud nepoužíváš disk. mechaniku, odebrat ji.

led

Pri štarte počítač kontroluje a hľadá systém na všetkých interných diskoch – CD-DVD,FDD,HDD.
To, že kontrolka sa rozsvieti a mechanika zavrčí znamená, že práve hľadá systém na diskete. Keď nenájde zastaví test a hľadá na HDD-hardisk.
Takže je to v poriadku.

Jsemtady

V biosu jde nastavit postup bootování … bude tam např. disketa-cd-hdd tohle stačí přehodit na hdd nebo cd-hdd a je to – zrychlí se tím i start pc. A nebo stačí od disketové mechaniky odpojit zdrojový kablík. (Některé opravdu starší počítače bez diskety ale nemusí nabootovat vůbec.)