kamila44444

Švihadlo…

Co všechno se posiluje skákáním přes švihalo? Kdybych skákala nějakou dobu pravidelně, mělo by to tak za měsíc už nějaký výsledek? Pokud ano, mohli byste mi napsat pár typů jak a co skákat? Děkuji :))

Nejlepší odpověď
M.

Téměř celé tělo, nejvíce nohy. Celkově dobře tvaruje postavu. :)
Více zde. http://www.spor­tujeme.sk/fit­ness/skakanie-cez-svihadlo

Další odpovědi
Pájo

Po měsíci víceméně pravidelného skákání by se výsledky měly projevit!

Nejde pouze o tvarování postavy a svalů, ke kterému dochází. Skákáním přes švihadlo navíc trénujete koordinaci celého těla (zapojujete hned několik svalových celků v jednom pohybu), posilujete srdce, krevní oběh a dýchací soustavu, trénujete svoji vytrvalost. Vždy se najde řada dalších obtížnějších přeskoků, které pro Vás mohou představovat další výzvy.

A co je hlavní u každého pohybu, práce a sportu: vyplavujete endorfíny, které nabuzují dojem spokojenosti a pohody!

Jděte do toho po hlavě, překonejte počáteční lenost, nebojte se pořádně spotita vytrvejte… budete spokojená.

Pokud vám mohu poradit typ švihadla, já osobně upřednostňuji švihadla pletená, která mají silnější střed (od držadel se provaz lehce zesiluje a má na středu větší hmotnost), ta pak velice dobře rotují (třeba i v mírném větru venku).

AŤ se daří! ;)