Pendolino

Světlo se šíři vakuem ,protože?

Nejlepší odpověď
anonym

Proto!

Další odpovědi
panenka

Světlo se šíři vakuem ,protože celý prostor je vyplněn éterem – světlo je vlnění éteru

Michal Kole

protože světlo přenáší elektromagnetické vlny a ne vzduch, který rozkmitají zvukové vlny.Proto kosmounati nemohou na sebe mluvit přímo, ale domlouvají se pomocí vysílaček a taky proto, aby mohli být rozhovory nahrávány.

gnosis

protoze svetlo neni zvuk. je prenaseno tzv. fotony – chovaji se zaroven jako castice i jako elmag vlna. zvuk je uplne neco jineho. zvuk vznika rozpohybovanim molekul vzduchu(kapaliny, pev. latky), vytvari vlny sirici se „rychlosti zvuku“. tyto vlny pak narazi na usni bubinek, atd atd … ve vakuu nejsou zadne molekuly ani atomy, ktere by se mohly hybat = zadny zvuk.