Pavel1212

Světla na železničních přejezdech

Proč po odjetí vlaku na železničním přejezdu (když se vypne červené světlo) nezačne automaticky ihned blikat bílé světlo? Vždycky to trvá pár minut, než to začne blikat…

Taky se chci zeptat, pro některé semafory mají, a některé nemají toto „blikátko“? :)

Díky :)
Doplňuji:
Bilkátkem jsem myslel to bílé světlo, které bliká 🙂

Nejlepší odpověď
cukrar

Je to uděláno tak, že pokud v dosahu přejezdu (zhruba 1km vlevo i vpravo není vlak, tak se potom rozsvítí bílé světlo. Přesněji obráceně, bliká bílé světlo, pak přestane, a po chvilce začne blikat červená atd…
OK?

Doplňuji:
Ještě doplním, že interval je podle rychlosti soupravy. Když jede pomalu, je inteval jiný, neřli když se blíží k přejezdu rychlostí 160km/h

Další odpovědi
tom004

Bezpečnostní prodleva,než začne blikat bílé světlo.A jaké blikátko?

chudst

Predpokladam, ze tam kde je to frekventovane, tak tam umisti bile svetlo, zatimco tam, kudy vlak projede jen obcas, tak tam ho nedaji.

Kazdopadne ja bile svetlo neresim, stejne vzdycky zpomalim, protoze mam sve chudaky tlumice rad.

led

Vlak pri príchode k priecestiu v bezpečnej vzdialenosti aktivuje a pri odchode opäť v bezpečnej vzdialenosti deaktivuje bezpečnostný spínač (čidlo) výstražného svetla. Pokiaľ je v polohe medzi týmito čidlami červená stále bliká a prípadne rampy sú spustene.
Biele blikanie upozorňuje na železničný prejazd.

mosoj

Jo už se dočkáme. Budou blikat všechny zelené na semaforech.