zjentek

světci jehovovi je sekta? Nebo to jsou nějací svědci něčeho?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Svědkové Jehovovi jsou považováni za tkzv. křesťanskou sektu. Křesťanská sekta je společenství, které některá má pravidla, zásady a učení stejné jako křesťanství, ale vymyká se v zásadních věcech – např. Svědkové Jehovovi narozdíl od křesťanství neuznávají, že Ježíš Kristus byl zároveň Bůh a neuznávají osobu Ducha Svatého.
Slovo „Jehova“ je poněkud zkomolené, resp. poangličtělé jméno Boha. Toto jméno Bůh sdělil jen Mojžíšovi a Izraelitům na hoře Sinaj a zapřísáhl je, aby jej nevyslovovali „nadarmo“ – tj. zbytečně, jen tak do větru, nebo v nevhodnou chvíli. Vyslovit ho směl jen jednou ročně nejvyšší kněz při obřadu v jeruzalémském Chrámu. Psalo se (to je v hebrejštině normální) jen souhláskami JHVH a nejpravděpodobnější výslovnost je „Jahveh“.
Svědkové Jehovovi ale pocházejí z Ameriky, proto ta anglická výslovnost a považují se za bezprostřední svědky Boha (Jehovy), který jim údajně dal určité pokyny a informace.

Další odpovědi
Kotja

Svědci
Proto je tenhle vtip:
Víte, proč na Sicílii nemají rádi Svědky Jehovovi? Protože tam nemají rádi žádný svědky.

badisko

Jsou to velice mili lide …vzdy jsem je doma vital s otevrenymy dvermi a velkou sklenici vody ..... voda vsak nebyla na piti …
PS; zdarec zjentek dlouho jsem te necet …:D

postcd

Proč si říkáte svědkové Jehovovi?
http://www.jw­.org/cs/svedko­ve-jehovovi/caste-otazky/jmeno-svedkove-jehovovi/

marci1

Svědkové Jehovovi je celosvětová náboženská společnost která vznikla v USA v 70. a 80. letech 19. století z křesťanského apokalyptického hnutí adventismu, která do roku 1931 působila pod názvem Mezinárodní sdružení vážných badatelů Bible. Bůh je pro ně Jehova.

Krakis

Je to jen další z tisíců sekt a náboženství,kterým nejde o nic jiného než o moc a prachy.Oblbovat lidi a ždímat je.Málokdo z nich opravdu v něco věří.Proč si myslíš,že jezdí v limuzínách a dožadují se vrácení obrovských majetků?Z kos­telních pokladniček to asi nebude.....

anonym

Jsou nikdo. Oni jsou toho svědci.

dolfy

Až někoho od svědků Jehovových uvidíš s časopisemi stát na stanoviští, zeptej se jich na cokoli. Upřímně a rádí ti odpoví . Ale, jejich odpověď ,nebude
z jejich vlastní moudrosti, ale vždy to, co říká Bible a taky ti to ukážou v ní.

zjentek

badisco hojos ,)

badisko

:D