Svestkovy kolac , krehky , malo testa … , prosim o recept . -iv-

Nejlepší odpověď
hanulka11

já dělala v sobotu sice s meruňkami ale dělám ho i se švestkami

do mísy vyklopím 1/2kg bílý jogurt
/s tímto kelímkem pak odměřuji suroviny/
přídám 1 a 1/2 kelímku polohrubé mouky
1/2 kelímku cukru krupice
1 prášek do pečiva
2 vejce
1 vanilkový cukr
1/4 kelímku oleje
pěkně vše proméíchám vliju na vysmaštěný a vysypaný plech /bude se ti zdát málo těsta-ale to stačí
pokladu nakrájenými švestkami a posypu drobenkou

Drobenka
v misce smíchám asi 3 lžíce oleje 3–4lžíce hrubé mouky a 3 lžíce cukru a posypu s tím ovoce na koláči a dám péct

koláč je vláčný a moc dobrý -má jednu vadu…dlouho nevydrží

Další odpovědi
hanny 2

  • iv- jestli chceš opravdu málo těsta,tak dej dospodu plát listového,kraje těsta i kolem bočních stěn plechu,posyp to třeba trochu strouhankou,ml­.mandlemi nebo piškoty,naskládej rozpůlené švestky a posyp mletým mákem smíchaným s cukrem,nahoru drobenka.Dělala jsem ho s borůvkami /bez máku/ a bylo to opravdu rychle hotové.Manžel ho pochválil sám od sebe,což se tak často nestává.

dědapetr

Na obsah stránky
Tři úžasné švestkové koláče.

http://www.pro­zeny.cz/recep­ty/recepty-a-vareni/moucniky-a-dezerty/26392-tri-uzasne-svestkove-kolace

baghira

Výborná je kombinace švestek s mákem. Tajný rodinný recept tu zrovna nemám, nejdřív asi v pondělí, ale našel jsem na internetu něco, co by mohlo být ono:

Zdroj: http://www.re­cepty.cz/recep­t/vyborny-a-rychly-svestkovy-kolac-s-makem-9464