Avatar uživatele
anonym

Svěřujete svůj vůz na základní údržbu do servisu?

Tím myslím výměnu motor. oleje, jeho filtru, stejně tak vzduchového, kabinového, palivového filtru. Doplnění chlad.kapaliny, brzd.kapaliny, či výměna brzd.destiček. Co jste z toho schopni sami provézt? Já osobně všechno a i něco navíc ( vše co je mechanické, kromě elektro a motoru) 🙂
Nechce se mi cpát peníze servisu, kde vás stejně natáhnou. (viděl jsem i fakturovaný olej, který se do motoru nikdy nemohl vejít).

pro NexDroid: kam s vyjetým olejem? u vás ještě nejsou sběrné dvory, kde se ekologicky likviduje vyjetý olej a dokonce i víc než to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, redy, ptáč před 3110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Teď už ano. Mám kamaráda, který vlastní malou autoopravničku a do 1000 korun se s údržbou vejdu. Ještě jeden poznatek. Když jsem kupoval nové pneumatiky, zajel jsem k tomu, tehdy ještě neznámému kamarádovi přezout i vyvážit a měl jsem připravených 800 korun, protože jsem si myslel, že bude brát za tuto práci jako v pneuservise. Po veškeré práci s koly si řekl o 190 Kč (slovy 190korunčeský). Já mu tedy říkám tady je 800 za 4 kola a zbytek na pivo. On se na mne dobrácky usmál a povídá: Já beru na hodinu 190 Kč a ty gumy jsem do hodiny stihl udělat!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jpau

Výš co je cost–benefit analýza? Musíš zvážit, jestli se ti vyplatí trávit svůj čas vrtáním se v autě nebo něčím jiným. Jasně, umím si vyměnit olej, umím si vyměnit filtry a nějaké spotřební komponenty (kotouče, destičky, …) ale nevyplatí se mi to, nemám čas se v něčem vrtat, raději ten čas věnuji něčemu, čemu rozumím a v důsledku na tom ušetřím – resp. vydělám si víc, než bych ušetřil.

Ale chápu, že to má někdo jinak. Před pár lety, když jsem na to měl čas, tak jsem si tu údržbu taky dělal sám a docela mě to i bavilo 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Ano. Veškerou údržbu svěřuji do servisu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Ano,do servisu ke známému,o kterém vím,že nás „nenatáhne“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Jedině servis, ovšem bejt chlap, třeba bych to uměla 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Ano – mám spolehlivý servis (aspoň doufám) a kromě toho nyní nemám prostory, kde si to dělat sám…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

absolútne.
auto má slúžiť mne, nie ja nemu.
preto jeho/ich (mením auto/autá cca čo 2–3 roky za nové) údržbu už roky zverujem autorizovanému servisu a som spokojný.
v prípade dlhšej absencie automobilu dostávam od servisu náhradný automobil.

😉

a to platí nie iba pre automobily, tak isto i u domu (napr. kúrenie, stavebné úpravy a pod a i u iných spotrebičov vyžadujúcich údržbu.

nemôžem predsa vedieť všetko a mať na všetko čas.

*** *** **** ***

@jpau:

preboha, prečo >Výš co je cost–benefit analýza?< (mimochodom, to >výš< má byť s mäkkým „i“) – prečo nie porovnanie nákladov a prínosov?.

otázka bola položená česky, ak sa nepletiem.

😉

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

na autě ,bagrech i na vojenské technice( tanky, tatry atd..) si opravy a údržbu dělám sám,dokonce i gerálky motorů nebo celých vozidel. nebudu platit servis a navíc když si to udělám sám vím, že to neodfláknu.
A co se týče jetých olejů tak ty bu´d do kotle na ně určeného anebo na natírání kůlů od ohradníku na krávy a jinou havěť.

Nedávno jsem dělal repasi třetí rozvodovky polonáprav z vojenského tahače podvalníků Tatra 813 8×8.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NexDroid

Ano, protože mám na autě ještě záruční servis a servisní knížku. Navíc, kam poté lijete starý motorový olej? Před měsícem jsme si měnil na starším autě homokineťák a těhlici. On to není problém si udělat sám doma, jde spíš o to, že přijdu zbytečně o zápis do servisní knížky, což se pak projeví na výkupní ceně. Navíc je pro mě docela problém likvidace vyjetého oleje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V těchto malých výměnách ne,pouze,když je skoro nepojízdné,na­posledy torzní tyč/výměna/ a minulý měsíc spojka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Na základní servis ne 🙂 . Zvládnu si všechno udělat sám. Jedině rozvody, výměna spojky a převodovky, na to jsem se objednal do servisu, ale vyměnit si olej, světla atd. zvládnu sám. Stačí mi si zde objednat, co potřebuju a za víkend to v garáži v pohodě všechno udělám 🙂 .

Nový příspěvek