Svěření syna do pece matky

dobry den chtela bych se zeptat jakou ma sanci moje sestra dostat syna do vlastni pece, otec ditete je uveden v rodnem liste.ale už byl trikrat ve vykonu trestu odneti svobody a o rodinu nemel zajem!!sestra se bala ho opustit pac je agresivni a kolikrat už dostala!! ted se od nej odstehovala i ze synem a on chce syna do sve pece!! nikdy snim netravil vic nez 20 minut a to treba jen jednou za tyden!! o vikendu byl radci s kamarady v hospode,kdyz kluk byl nemocny on si jezdil autem a nikdy nemel cas a ona musela jezdit autobusem 30 km tam a spatky i se synem,dojeli kolikrat dom a on byl už doma to bylo schvalne!!!!ma plno zapisu v trestnim rejstriku a je agresivni se spousty dluhu! sestra ma prave strach pustit syna k otci na vikend bez jejiho dohledu!je mozne aby soud ulozil i takoveto vidani otce se synem v pritomnosti sestry (ditete matky??) sestra ma strach to resit,ani alimenty po nem nechce!! prosim o radu urcite se sestre ulevi,vidim jak trpi!!dekuji mocktad Vlaďka

Nejlepší odpověď
alexandra

Normální matka nemůže mít strach,že by syna nedostala do péče.Alimenty by měla řešit a ať rozhodnutí nechá na soudu.Nevím,jak je syn starý,a taky záleží na tom,jak si s otcem rozumí.Pokud mu neubližuje,tak ho nechte ať se občas postará,ale že by ho dostal do péče,to určitě strach mít sestra nemusí.

Další odpovědi
martina1

Myslím,že strach o svěření mít nemusí.Měla by požádat u soudu o předběžné opatření,aby dokud soud nerozhodne nemusel chlapeček k otci.Soud si na příslušném oddělení Policie ČR vyžádá posudek o pověsěsti otce(nevím jestli se to přesně takhle jmenuje)pokud má zápisy v rejstříku trestů a nejlépe záznamy na Policii o agresivním chování k rodině,tak vše hraje do noty mamince a pokud nemá stálý příjem,tak má maminka další plus.Ať se snaží dosáhnout návštěv pod dohledem sociální pracovnice nebo vůbec žádné.

Fallen Angel

Myslím, že sestra nemusí mít strach, že o syna přijde, ale rozhodně, ať se domluví s příbuzenstvem, které je svědky toho, jak se chová její manžel, popř. jinými lidmi (kolegyně z práce, sousedi), ať sepíšou výpověď o tom, že jsou svědky manželova chování – ať má sestra další plus, kdyby něco.
Pokud chlapci není víc jak 15, tak bych doporučovala sestře, aby neměl otec na syna nárok (podle toho, co píšete, by to mohlo být pro syna nebezpečné stýkat se s otcem). Pokud by po rozvodu manžel „dotíral“, byl agresivní, obtěžoval syna, nebo sestru, doporučuji aby sestra žádala o Zákaz přiblížení a rozhodně aspoň ze začátku nebydlela se synem sama, ale buď u vás, u rodičů, kamarádky atp. (nevíte, čeho je manžel schopný – bude to bezpečnější).
Pokud je sestra finančně na manželovi nezávislá a finančně se o syna zvládne starat, ať o alimenty nežádá (pro manžela to do budoucnosti bude další mínus, kdyby si pak dělal nároky na syna – sestra by pak mohla chtít finanční vypořídání).

Vzkažte sestře, že jí držím palce a hrozně jí přeju, aby to už měla za sebou a mohla žít normální život.

pekynka

Vlaďko jen pro případ, že by hrozilo nebezpečí ze strany otce napadením setry či jejího dítěte, existuje nadace " Bílý kruh bezpečí", tel.257 317 110 NON STOP, zdarma poradí, právníci, psychologové, sociální pracovníci. Mám stejnou zkušenost – mé dítě dostal do péče kriminálník a násilník bohužel je to jeho otec. Rok vedme spor přestože mne zastupuje dobrý právník, nemůžu syna dostat do mé péče,je to teď nějaká móda svěřovat děti do péče otcům. Jen chci vyvrátit názor, že matka automaticky získává do péče své dítě, nám je rozdělili, starší mě a mladší otci. Sestra musí o své dítě zabojovat a já jí moc přeju aby se jí to povedlo.