Weroniq

svědí mě kůže různě po těle, proč?

už několikátý den mě často přepadně svědivka.. tuhle se musím poškrábat na noze, pak zas na ruce, pak ve vlasech.. ale žádný štípance nebo vyrážka prostě nic na té kůži není, ale nemůžu si pomoct a škrábu se až skoro do krve.. že by to souviselo s tím, že mám poslední dobou rozhozené nervy?

Nejlepší odpověď
beer

Ano, může to být zcela prozaická psychická záležitost, také ale cokoliv jiného.
Návštěva lékaře prozradí víc.

Další odpovědi
Michal Kole

Nejlepší na drbání je hrubý smirklpapír 😁

Běž do lékárny, tam ti něco dají. Mohla by stačit i obyčejná idulóna, záleží co to je. Jestli to je lepra, to už by chtělo lékaře.

On obyčejný ekzém dokáže potrápit, zvllášť teď v létě, když se pořád potíš a kyseliny z potu „reagují“ s vnitřními vrstvy kůže.

manon

Psychika to být může, taky ale nemoc jater či svrab, to chce fakt doktora.

hanulka11

jistě může to být tím a hlavně tím trpí tvoje srdce – s tím si nehraj pokud jsou nervy "na pochodu " není to nic dobrého -ničíš si tím zdraví

venkovan

Zkus to namazat klasickou Alpou (zvenčí) a na ty spolupracovníky v práci nedej. jsi tam na brigádě – za pár dní odejdeš.
Život dospěláků je někdy drsný a zlý. Zřejmě ji na tento svět ještě nenarazila, takže tě překvapil. Nikdy si na to nezvykneš, ale naučíš se s tím vycházet. A nakonec – třeba jednou tě vezmou za jednu z nich. Prostě čím větší pako, tím víc dusí mladší kolegy. Kdo prošel vojnou, lecos ví o lidské hlouposti a domýšlivosti. Říkalo se:„Čítat, písat neumím, ale vojnu vám urobím“!
takže se usměj a buď nad věcí. Lidská povýšenost hlupáků (nezáleží na vzdělání – sociální hlupáci mají i vysokoškolské diplomy) nestojí za to si ničit zdraví.