Dracek330

Svedek nevesty

Byl jsem vybran za svedka na svatbu ze strany nevesty. zajimalo by me jake ma povinosti. vsude se pise jen o svedkovi od zenicha co zarizuje atd ale o svedkovi z nevestiny strany nikde nic. vim jen ze se o ni ve svatebni den stara, zkrasluje atp.. diky za odpovedi

Nejlepší odpověď
annas

Jaké jsou povinnosti svědka. Zkuste se i projít odkazy.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=sv%C4%9Bdek%20na%20­svatb%C4%9B

V jednom z jodkazu se dovíte

Svědek nevěsty:
Podle zákona je jediná povinnost svědka stvrdit svým podpisem skutečnost, že oba snoubenci do svazku manželského vstupují dobrovolně.

Tradice však svědkům kromě tohoto úkolu určila i další role. Možná je tomu tak proto, jelikož se jím nejčastěji stává rodinný člen anebo velice dobrý přítel.

Nejčastěji pomáhají s organizováním svatby.

Nejdůležitější však jsou v den D, kdy svědkyně nevěsty pomáhá nevěstě s oblékáním, kolikrát i s účesem a líčením.

Svědkyně dohlíží na to, aby vše probíhalo tak, jak by mělo. Má mít o všem přehled.

Stará se o tašku „první pomoci“, kde má kromě kosmetiky, laku i náhradní punčochy, kapesníčky, lak na vlasy a jiné nezbytnosti, které šmahem odvrátí řítící se katastrofu.

atd.
ex-a-vztahy.porad.cz/ji­ne-sex-a-vztahy/navod/jake-povinnosti-ma-svedek-na-svatbe.html

Další odpovědi
01Ricco

Pakliže jsete muž máte za povinnost, v případě, že se ženich zleje jak dán, zastoupit jej o svatební noci.

Krakis

Otestovat nevěstu,zdali je ještě panna… 🙂