Lásenka

Svatý Josef polínko, Panna Maria celou náruč. Vysvětlíte pranostiku? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Souvisí to s proměnlivostí počasí.Přece se říká -březen za kamna vlezem,duben, ještě tam budem.

Josef slaví svátek 19. 3.- někdy svítí sluníčko,a proto stačí přiložit do kamen jen polínko,sluníčko byt prohřeje.
Na svátek Zvěstování Panny Marie 25.3. se zpravidla ochladí,takže se musí víc topit.
Těžko říct,zda bude pranostika platit i letos.

Další odpovědi
dědapetr

Chladný březen zima se newvzdává.Jen můj názor.

Fidel

Jestli bude zima na sv. Josefa, tak ještě větší kosa bude na Marii.