svatba v Chorvatsku

Dobrý den,jsem zaměstnaná v naší republice ve firmě téměř 2roky.Příští rok,plánujeme s přítelem(Chorvatem) svatbu a početí dítěte a dále trvalý pobyt v zahraničí.Je svatba dobrý nápad? Budu dostávat mateřskou i z České republiky,pokud já i dítě budeme mít dvojí občanství?A dále se bude jednat o umělé oplodnění,vystaví mi český lékař nemocenskou i přes to,že zákrok bude proveden ve Splitu?
Doplňuji:
nepotřebuji rady tipu: pouvažuj.....ale prosím,pokud má někdo podobnou zkušenost,ohledně dávek v mateřství a nemocenské v tomhle směru.Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když se musíš ptát,jestli je "svatba dobrý nápad",tak se raději nevdávej.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud budeš žít trvale v zahraničí nebudeš mít přeci nárok na dávky z druhého státu . To je nesmysl.

Zlatý

Pokud vím,tak Chorvaté jsou silně nábožensky založený národ a to by se jeho rodině nemuselo vůbec líbit,že spolu chcete mít dítě a budete spolu žít jen "na psí knížku"!
Otázky mateřské,nemocenské a výplaty od pojišťovny si musíš zjistit na patřičných místech,tj.sociálka a zdrav.pojišťovna.

Diskuze k otázce

Daagy

takže by asi byla nejlepší ta ,,psí knížka" a navíc trv.pobyt na území ČR,minimálně do 3.let věku dítěte.

Daagy

Zda je svatba dobrá volba,mě zajímá pouze z finančního hlediska.Údajně je možnost pobírat 2 mateřské.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.