Jojomi

Jaké výhody získá Ukrajinec, když si vezme Češku a získá vůbec nějaké výhody a naopak?

Odpovědi
Pepa25

Trvalý pobyt. ČR je jedna z mála zemí, kde se takto nedá získat občanství.

Stingo

Trvalý pobyt získá za dva roky dlouhodobého pobytu, když z toho aspoň rok je manželem Češky. Jinak by na trvalý pobyt musel čekat 5 let. O české občanství může požádat až po pěti letech trvalého pobytu v ČR. Výhodou je, že při žádosti o trvalý pobyt nemusí skládat zkoušku z ČJ.