jiri2105

Svařování vinylové podlahy za studena???

Chceme pokládat vinylovou podlahu z více částí,ale nikde jsme se nedočetli jestli k tomu svářecímu lepidlu potřebujeme i nějakou svářecí pistoli nebo něco podobného.Dík za odpověď

Odpovědi
blba.prace

pokud se pustíte do oprav bez náležitých informací ,doporučuji pistolku ráže 7.65…krásný den)))

podlahář

ještě ke svařování za studena, spoje podlepíte a proříznete tak jak jsem popisoval v příspěvku výše a spoj svaříte tak že použijete speciální lepidlo na pvc v tubě, které má v otvoru jehlu, tu přiložíte do spoje a pomalým posouváním po spoji a vytlačováním lepidla spoj slepíte, lepidlo obě strany spoje rozleptá a spojí.
http://www.po­dlahyspacil.cz/po­dlahy/podlahy-parador/laminatove-podlahy/

podlahář

Dobrý den, vinylová podlaha se dnes hlavně v interiérech nesvařuje, tak jak to vidíte v čekárnách nebo starých pvc. Měkčený vinyl šňůrou a svařovací pistolí snad ani nejde svařit.
Ideální postup: přeložit dva díly cca 5–10cm přes sebe, proříznout je zároveň a spojit podlepením disperzním lepidlem. Takto dělám spoje už několik let a nikdy se mi nestalo že by se spoj odlepil. Více info:
http://www.po­dlahyspacil.cz/po­dlahy/expona-vinylove-podlahy/