led

Švajčiarsko a prípadné členstvo v EU

Nedávno švajčiarska vláda znovu rozhodla o tom, že jej krajina sa nestane členom Európskej únie. Švajčiarsko bude radšej naďalej uprednostňovať bilaterálne vzťahy a dohody s jednotlivými krajinami EÚ, ako by sa mala stať jej súčasťou, aj keď sa už dlhšie uvažuje o jeho členstve. Tieto bilaterálne dohody sa týkajú najmä oblasti voľného pohybu osôb, leteckej dopravy, poľnohospodárstva a výskumu.
Otázka:
čo by znamenalo pre Švajčiarsko členstvo v EU. Čo by tým stratilo, prípadne získalo?
PS.
neviem, kam toto zaradiť…

Nejlepší odpověď
Drap

Pro Švýcarsko se vícemeně o nějakém získání ani nedá mluvit. Spíše naopak. Větší výdaje, vyší ceny, ztráta rozhodování smi o sobě, suverenita bank, tím i jistý odliv kapitálu. Zkrátka nedivím se tomu, a ani nepředpokládám, že bych se schválení od Švýcatrska dočkal.

Další odpovědi
Reuef

Kamil Kretek : Ani ta „vyhoda“ nekontrolovani hranic by se u nich neprojevila – Svycarsko je clenem Schenghenskyho prostoru…neziskalo by tim vubec nic a spis hodne ztratilo – treba nezavislost bank

Kamil Kretek

ztratilo by svoji suverenitu právo sám se rozhodnout,a výhoda by byla jen v kontrolách na hranicích které by nebyly