anela

Švagrová koupila byt a nájemníka,který tam je trvale hlášený,jí zatajili.

Může ho ona odhlásit z trvalého pobytu? Že je tam hlášený nájemník,na to přišla až po 4 letech,co tam ona bydlí?

Nejlepší odpověď
atriplex

  1. trvalý pobyt nezakládá žádné právo k majetku bytu, ale může komplikovat život například při exekuci
  2. majitelka bytu nechť u obecního úřadu doloží, že je 100% majitelkou a může vyvolat řízení o odhlášení pobytu. Ať si zajde na obecní úřad a tam jí detaily poradí. Neměl by to být problém.

Další odpovědi
stana73

Safra,vy ale máte štěstí na ty nájemníky.Kam na ty nemovitosti chodíte? :)))

Alis

stalo se mi přesně to samé. Ať si zajde na obecní úřad, bude potřebovat min. dva svědky, kteří jsou ochotni na daném úřadě dosvědčit, že tam bydlí opravdu sama, dále obec zašle doporučeně té osobě dopis na adresu trvalého pobytu a tím, že dopis zůstane 15 dní nevyzvednut se jakoby dosvědčí, že tam nebydlí a správním řízením obec té osobě pobyt odhlásí. Z důvodu možné exekuce toho nájemníka, bych si to vyřídila co nejdříve, nikdy nevíte 🙂