Lucimia

Sušička na prádlo – ano či ne?

Máte někdo doma sušičku na prádlo? Jaké s ní máte zkušenosti? Odpovídá cena sušičky kvalitě? Jaká je spotřeba? Vy, co ji nemáte, chtěli byste ji nebo ne a proč?

Nejlepší odpověď
Greneia

Nad sušičkou jsem přemýšlela, ale nevím, zda ji koupit zvlášť, nebo 2v1 (součást běžné pračky). Slyšela jsem, že z toho taháte zmačkané prádlo, což by mi moc nevyhovovalo, po vyprání prádlo totiž při vytahování protřepnu a protřepávám i před samotným věšením, takže často sundávám prádlo rovné, takže více než polovinu nežehlím, proto sušičku moc nechci, ale v zimě by se třeba dost vyplatila. Asi taky budu ráda za názory ostatních.

Další odpovědi
gnr54

Mám se sušičkou zkušenosti.Po ročním sušení stejného prádla je každá věc jak hadr a jakoby zapraná.Nejlepší je přírodní usušení.U sušičky je spotřeba el. vysoká.

ReHu

Záleží na tom, jakou sušku chceš kupovat.
Potom to jsou velké rozdíly v ceně, kvalitě, spotřebě i v šetrnosti vůči prádlu.
Určitě ale samostatnou, viděla jsem i kombi s pračkou a to tedy nebrat.
Já teď rekonstruuji, celkem dost od podlahy celý dům, ale se suškou počítám.
Také záleží na tom, kde bydlíš a jaké máš podmínky k sušení. Hlavně třeba v zimě.
A......nenapadá mě nic, za jakého důvodu by mělo být prádlo po užívání sušky zaprané.
Kamarádka má AEG, jiná Miele a prádlo v poho. I po několika letech.

martinat

Já mám sušku Zanussi už sedm let a jsem s ní velice spokojená. Vůbec nemusím žehlit a např. dětské oblečení na mimi stačilo tímto způsobem „dezinfikovat“, protože horký vzduch ze sušky na to stačí. Určitě bych nekupovala kombi s pračkou, tu jsem měla taky a bylo to na nic. Prádlo bylo vlhké a zmačkané. V samostatné suším i deky a větší kusy domácího textilu a všechno je voňovoučké a nadýchané. Do ručníku ze sušky je radost se utřit a není to peeling ze sušáku. Sušičky se dělají buď s odvětráním ven nebo kondenzační. Záleží, jak máte uzpůsobený byt či dům a co u vás půjde. Sušička žere dost, ale není to taková katastrofa. Ale když je krásně, taky prádlo strkám ven. Suška je super, když je venku ošklivě a nebo v zimě. Když jsme teď chvíli rekonstruovali a já neměla sušku zapojenou, zkoušeli jsme měřit vlhkoměrem vzduch v místnosti, kde se sušilo a byla to síla. Takže další ano pro sušičku. Co se týče ceny, i ta už dneska klesla, ale doporučiji se poohlédnout po nějaké akci, kde bude společně s pračkou. My jsme takhle pořídili celý set cca za šestnáct tisíc. Ale to už je sedm let, takže už to může být taky jinak.

HanČe

Můj názor:) sušička – ANO – já od té doby co jí mám nevím co je to žehlení, ale musí se to umět vyndat včas,aby se prádlo nezmačkalo. Dokonce, když se mi stalo, že jsem vyndala ze skříně pomačkanou košili,která už tam déle visela, dala jsem ji do sušičky „vyžehlit“. Fakt jsem jí vyndala vyžehlenou jak od maminky. Ale nekupovala bych asi dva v jednom,protože když nastane porucha,tak neni ani sušička ani pračka. A nebo pračka může prát a zároveň suška sušit.....:))