iceT

Sušenky cookies-mám recept

a podobnou otázku jsem tady taky našla i s videem,a právě podle toho jsem sušenky pekla,ale stejně mám otázku.Podle toho receptu se má čokoláda nakrájet na kousky a vmíchat do těsta,ale jak zařídit,aby se čokoláda,která je naspodku sušenky nespekla a tímpádem nezhořkla.Čokoláda navrchu i uvnitř sušenek zůstala celá a chuťově stejná.
Bude stačit,když pod papír na pečení hodím ještě alobal?Nebo čokoládu raději naházet až nahoru na sušenky?Jinak se mi celkem povedly,i když jako kupované nechutnají.

Doplňuji:
Mám právě plynovou troubu(je to mrcha,co se týká buchet a ostatního sladkého),dala jsem i misku s vodou naspod a plech se sušenkami úplně nahoru,ani jsem je nepekla určenou dobu-to by byly i na slabý plamen na uhel.Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj, iceT. Domácí pečivo nebude nikdy chutnat jako kupované, protože používáš jiné suroviny a nemáš profi troubu. Pokud máš plynovou, tak asi nedocílíš toho, abys sušenky upekla podle svých představ. Alobal opravdu nepomůže. Sušenkám by nevadilo, kdybys dolů nedala ani ten hrníček. Vadí ta čokoláda.
Takže by sušenky potřebovaly opravdu jenom sušit při nižší teplotě a nejspíš více shora. U plynové trouby s tím nic neuděláš. Doporučuji péct pečivo, se kterým jsi spokojená a které máš odzkoušené.Cookies si raději čas od času kup hotové, nebudeš aspoň zklamaná.

Další odpovědi
hanulka11

nemíchej čokoládu do těsta ,jen je dej navrch oni kousky čokolády trošku propadnou při pečení .Alobal bych pod papír nedávala , možná máš troubu na moc st.????Nebo jestli ti peče moc zespoda ,dej alobal na dno trouby
Doplňuji:
jo plynová je mrcha , tchýně měla na dně plynové trouby tašku /střešní/protože ji taky pálila …

Sůwa

Pro IceT:
jsem dost stará a zkušená hospodyně, ale v plynové troubě se mimo masa skoro nic nedalo kvalitně upéct a to jsem měla 2 střešní tašky + další plech + hrnek s vodou. Moje rada – šetři, nebo kup na splátky sporák, aspoň s elektrickou troubou, v nejhorším případě Remosku. Kdybych měla plyn, asi bych volila kombinovaný, teď jsem si objednala elektrický se sklokeramickou deskou. Cena už není nedostupná. Sůwa