DIH

sušené ovoce

Jak si sušíte ovoce když nemáte sušičku.?
Je suš. ovoce stejně zdravé jako čerstvé.?
Jaké druhy máte nejraději.?

Nejlepší odpověď
beer

V el. troubě s pootevřenými dvířky při teplotě cca 30stC. Jakmile už začne vysychat, zvýším teplotu zhruba na 60 a troubu zavřu. Na závěr troubny vypnu, a nechám dosušit jen dosušit. Trvá to sice dlouho, ale s výsledkem jsem býval vždy spokojen (teď už nesuším).
Vitamíny při sušení tímto uzpůsobem se neztrácejí a nejraději mám hrušky ))
Praxe

Doplňuji:
Teploty jsou přibližné, důležitá je nižší zpočátku a nezvýšit pak na více než 85stC (ničí se především vitamíny).
Něco jsem i našel, já jsem ovoce ale vždy krájel. Musíš si to vyzkoušet, časem si ty ty teploty upřesníš podle velikosti a druhu ovoce, vlastnosti trouby, atd.
http://jahoda2020­.blog.cz/0809/kri­zaly
http://www.ve­ronica.cz/?id=23&i­=68

Další odpovědi
terkus

Domácí je fajn, ale kupované sušené je dokonce nezdravé, dávají tam pěkná svinstva…ale jako do všeho dneska…

cochee

My sušíme jen jabka, jiným ovocem nedisponujeme v dostatečném množství. Křížaly lze sušit i na mírnější teplotě, proto máme udělány dřevěné rámky opatřené sítem, dáváme je na radiátory. Tyhle sušiče používáme i na houby. Jiné ovoce, např. hrušky, je nutno sušit v troubě.

Stejně zdravé není, přece jenom čerstvé je čerstvé, ale furt lepší než kompotované třeba…

Nejradši mám křížaly a švestky.